Austria

Sambata, 18 Aprilie 2020

Formula 1: Planul pentru startul noului sezon de Formula 1 prinde contur: prima etapă programată în Austria în 5 iulie va fi urmată de trei curse la Silverstone

Noul sezon de Formula 1 ar urma să înceapă în 5 iulie în Austria și să continue cu trei curse fără spectatori pe circuitul de la Silverstone, potrivit planului stabilit de echipe.
Vineri, 17 Aprilie 2020

Formula 1: Austria poate găzdui prima cursă de Formula 1 a sezonului în 5 iulie: Guvernul va permite desfășurarea cursei fără spectatori

Guvernul Austriei a anunțat că va permite desfășurarea fără spectatori a cursei de Formula 1 programată în 5 iulie, chiar dacă vor exista unele restricții de circulație la vremea respectivă.
Marti, 14 Aprilie 2020

Formula 1: Cursa de Formula 1 din Franța va fi amânată sau anulată: Austria are șanse rezonabile să deschidă noul sezon în 5 iulie

Cursa de Formula 1 programată în 29 iunie pe circuitul Paul Ricard va fi amânată sau anulată după ce Franța a interzis organizarea de evenimente până în 15 iulie. Între timp, Austria are șanse rezonabile să găzduiască prima cursă a noului sezon în 5 iulie.
Duminica, 30 Iunie 2019

Formula 1: Verstappen a câștigat cursa din Austria după un start ratat! Leclerc și Bottas au completat podiumul

Max Verstappen a ratat startul în cursa din Austria, însă a revenit spectaculos în luptă și a câștigat după ce i-a depășit succesiv pe Sebastian Vettel, Valtteri Bottas și Charles Leclerc.
Vineri, 28 Iunie 2019

Formula 1: Hamilton și Leclerc, cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Austria: accidente pentru Bottas, Verstappen și Hulkenberg

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente din Austria, în timp ce Charles Leclerc a stabilit timpul de referință în a doua sesiune. Nico Hulkenberg a fost protagonistul unui accident.
Joi, 27 Iunie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Austriei: Mercedes se teme de defecțiuni tehnice din cauza căldurii

Mercedes anticipează că vremea caniculară ar putea fi principalul obstacol în calea unei victorii în cursa din Austria, în care Lewis Hamilton este de departe principalul favorit după dominația autoritară din acest sezon.
Duminica, 01 Iulie 2018

Formula 1: Verstappen a câștigat cursa din Austria! Raikkonen și Vettel pe podium, Hamilton, Bottas și Ricciardo au abandonat

Max Verstappen a obținut o victorie nesperată în Marele Premiu al Austriei în fața cuplului Ferrari format din Kimi Raikkonen și Sebastian Vettel, în timp ce Lewis Hamilton, Valtteri Bottas și Daniel Ricciardo au abandonat din motive tehnice.
Sambata, 30 Iunie 2018

Formula 1: Bottas va pleca din pole position în Austria și va fi urmat pe grila de start de Hamilton. Vettel, locul 6 după o penalizare cu 3 poziții

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în calificările pentru Marele Premiu al Austriei și va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de coechipierul său Lewis Hamilton, în timp ce Sebastian Vettel va pleca de pe locul 3.
Duminica, 09 Iulie 2017

Formula 1: Bottas, victorie ușoară în Austria. Vettel urcă pe podium și își extinde avansul în clasament. Hamilton, locul 4

Valtteri Bottas a câștigat cursa din Austria în fața lui Sebastian Vettel, care și-a extins însă avansul din clasament la 20 de puncte în fața lui Lewis Hamilton, care a terminat pe locul 4 în spatele lui Daniel Ricciardo.
Sambata, 08 Iulie 2017

Formula 1: Bottas, pole position în Austria în fața lui Vettel. Hamilton, locul 8 după o retrogradare pe grilă

Valtteri Bottas va pleca din pole position în Marele Premiu al Austriei din fața lui Sebastian Vettel. Lewis Hamilton a schimbat cutia de viteze și va pleca de pe locul 8 după o penalizare de 5 poziții.