Brazilia

Luni, 12 Noiembrie 2018

Formula 1: Verstappen, implicat într-o altercație fizică cu Ocon după cursa de la Interlagos: "Nu-mi pasă ce crede lumea, sunt un învingător"

Max Verstappen a fost implicat într-o altercație fizică cu Esteban Ocon generată de acroșajul dintre cei doi în urma căruia olandezul a pierdut victoria la Interlagos. Ulterior, Verstappen a susținut că nu-i pasă ce crede lumea despre comportamentul său.
Duminica, 11 Noiembrie 2018

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Interlagos! Mercedes își păstrează titlul la constructori

Lewis Hamilton a obținut victoria în cursă din Brazilia după ce Max Verstappen a fost acroșat de Esteban Ocon, în timp ce Mercedes și-a adjudecat matematic un nou titlu la constructori cu o etapă înainte de final.
Sambata, 10 Noiembrie 2018

Formula 1: Hamilton, pole position în Brazilia în fața lui Vettel! Bottas și Raikkonen ocupă a doua linie a grilei

Lewis Hamilton l-a învins pe Sebastian Vettel în lupta pentru pole position cu numai 0.093 secunde, în timp ce Valtteri Bottas va pleca de pe locul trei din fața lui Kimi Raikkonen.
Vineri, 09 Noiembrie 2018

Formula 1: Verstappen și Bottas, cei mai rapizi în antrenamentele din Brazilia: echilibru între Red Bull, Mercedes și Ferrari

Max Verstappen și Valtteri Bottas au stabilit cei mai buni timpi în antrenamentele de vineri din Brazilia, însă piloții Red Bull, Mercedes și Ferrari au fost despărțiți de numai câteva fraciuni de secundă.
Joi, 08 Noiembrie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 al Braziliei: titlul constructorilor, singura miză pentru Mercedes și Ferrari

Mercedes și Ferrari luptă pentru titlul constructorilor în cursa de la Interlagos, după ce Lewis Hamilton și-a adjudecat un nou trofeu la piloți.
Duminica, 12 Noiembrie 2017

Formula 1: Vettel a câștigat cursa de la Interlagos în fața lui Bottas și Raikkonen. Hamilton, locul 4 după ce a plecat din pitlane

Sebastian Vettel a obținut victoria în Brazilia după ce l-a depășit la start pe Valtteri Bottas, în timp ce Lewis Hamilton a terminat pe locul 4 în ciuda faptului că a luat startul din pitlane.
Vineri, 10 Noiembrie 2017

Formula 1: Mercedes a dominat antrenamentele din Brazilia: Hamilton, cel mai rapid în fața lui Bottas

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în ambele sesiuni de antrenamente de vineri din Brazilia și a fost urmat de fiecare dată de coechipierul său de la Mercedes, Valtteri Bottas.
Joi, 09 Noiembrie 2017

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Braziliei: luptă fără miză la Interlagos, dar cu multe jocuri politice de culise

Marele Premiu al Braziliei nu are o miză reală după ce Mercedes și Lewis Hamilton și-au adjudecat deja titlurile mondiale, însă etapa va fi dominată de numeroasele discuții legate de regulamentul tehnic.
Duminica, 13 Noiembrie 2016

Formula 1: Hamilton câştigă pe ploaie în Brazilia şi rămâne în cursa pentru titlu! Rosberg şi Verstappen completează podiumul

Lewis Hamilton a câştigat cursa de la Interlagos desfăşurata pe ploaie şi a redus la 12 puncte diferenţa care îl separă de Nico Rosberg înaintea etapei decisive din Abu Dhabi.
Sambata, 12 Noiembrie 2016

Formula 1: Hamilton, pole position în fața lui Rosberg la Interlagos. Raikkonen va pleca de pe locul 3

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul în Brazilia în defavoarea lui Nico Rosberg, care va deveni campion dacă va câștiga cursa de duminică.