Canada

Duminica, 07 Iunie 2015
Lewis Hamilton a obţinut o victorie uşoară în Marele Premiu al Canadei în detrimentul coechipierului său de la Mercedes, Nico Rosberg. Valtteri Bottas a ocupat ultimul loc al podiumului după o eroare de pilotaj comisă de Kimi Raikkonen.
Luni, 19 Iunie 2023

Formula 1: F1 Canada: Victorie pentru Max Verstappen. Alonso și Hamilton pe podium

Max Verstappen și-a trecut în palmares o nouă victorie, de această dată în Marele Premiu de Formula 1 din Canada. Fernando Alonso a încheiat cursa pe locul 2, iar Lewis Hamilton a completat podiumul.
Duminica, 18 Iunie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, pole în Canada pe ploaie. Alonso, în prima linie

Max Verstappen va pleca din pole în Marele Premiu al Canadei. După o sesiune afectată de ploaie, el va împărtăși prima linie cu Fernando Alonso, în timp ce Sergio Perez va pleca de pe locul 12.
Sambata, 17 Iunie 2023

Formula 1: F1 Canada: Lewis Hamilton, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente, afectată de ploaie torențială

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în cea de-a doua sesiune de antrenamente libere din Canada. Septuplul campion mondial a fost urmat de coechipierul său George Russell, într-o sesiune prelungită și afectată de ploaie torențială.
Luni, 20 Iunie 2022

Formula 1: F1: Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Canadei. Sainz și Hamilton pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Carlos Sainz și Lewis Hamilton au completat podiumul.
Duminica, 19 Iunie 2022

Formula 1: F1 Canada: Max Verstappen, pole în fața lui Fernando Alonso! Charles Leclerc pleacă penultimul

Max Verstappen a obținut pole în calificările din Canada, în fața lui Fernando Alonso și Carlos Sainz Jr. Sergio Perez, unul dintre rivalii lui Verstappen la titlu, va pleca de pe poziția a 13-a, iar Charles Leclerc va pleca din ultima linie după ce Ferrari a schimbat mai multe componente ale unității de putere.
Sambata, 18 Iunie 2022

Formula 1: Formula 1 Canada: Charles Leclerc, penalizat cu 10 poziții pe grilă pentru schimbare de componente

Charles Leclerc, pilotul Ferrari, a primit o penalizare de 10 poziții pe grilă pentru etapa din Canada după ce echipa a fost nevoită să schimbe unitatea de control electronic. Max Verstappen, rivalul său în campionat, a fost cel mai rapid în primele două sesiuni de antrenamente libere.
Miercuri, 08 Aprilie 2020

Formula 1: Cursa de Formula 1 din Canada din 14 iunie a fost amânată: organizatorii spun că va fi reprogramată în acest an

Marele Premiu de Formula 1 al Canadei din 14 iunie a fost amânat, însă organizatorii afirmă că etapa va fi reprogramată pentru sfârșitul acestui an.
Marti, 18 Iunie 2019

Formula 1: Ferrari a cerut oficial rejudecarea penalizării lui Vettel din Canada: Scuderia nu a oferit detalii despre noile dovezi

Ferrari a solicitat în mod oficial rejudecarea penalizării de cinci secunde pe care Sebastian Vettel a primit-o în cursa de la Montreal, în urma căreia germanul a pierdut victoria în favoarea lui Lewis Hamilton.
Luni, 10 Iunie 2019

Formula 1: Vettel critică dur penalizarea de la Montreal care l-a costat victoria: "Trebuie să fii orb să crezi că puteam controla monopostul"

Sebastian Vettel a criticat în termeni duri penalizarea de 5 secunde din cursa de la Montreal în urma căreia a pierdut victoria în favoarea lui Lewis Hamilton.
Duminica, 09 Iunie 2019

Formula 1: Vettel a obținut în Canada primul pole position din acest sezon în fața lui Hamilton! Leclerc și Ricciardo, pe a doua linie a grilei

Sebastian Vettel a obținut sâmbătă la Montreal primul pole position al sezonului după ce l-a învins pe Lewis Hamilton cu două zecimi de secundă, în timp ce Charles Leclerc și Daniel Ricciardo ocupă a doua linie a grilei de start.