Mexic

Duminica, 01 Noiembrie 2015
Nico Rosberg a obținut victoria în Marele Premiu al Mexicului în fața coechipierului său Lewis Hamilton, în timp ce Valtteri Bottas a profitat de o pană a lui Sebastian Vettel și de un Safety Car pentru a obține ultimul loc pe podium pentru Williams.
Luni, 31 Octombrie 2022

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în Mexic și stabilește un nou record de victorii într-un sezon

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului. Olandezul a stabilit un nou record de victorii într-un sezon (14), vechea performanță aparținându-i lui Michael Schumacher (13).
Vineri, 28 Octombrie 2022

Formula 1: F1: Etapa din Mexic rămâne în calendar până cel puțin în 2025

Reprezentanții Formulei 1 și organizatorii etapei din Mexic au semnat o nouă înțelgere, astfel că circuitul Autodromo Hermanos Rodriguez rămâne în calendarul competițional până cel puțin în 2025.
Luni, 08 Noiembrie 2021

Formula 1: Max Verstappen, victorie în Mexic. Perez, primul podium în cursa de casă

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului și se desprinde în clasamentul mondial al piloților. Sergio Perez a reușit o clasare pe podium, pentru prima dată în cursa de casă.
Duminica, 27 Octombrie 2019

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din Mexic! Vettel și Bottas urcă pe podium, Leclerc termină pe patru o strategie cu două opriri

Lewis Hamilton a câștigat cursa din Mexic în fața lui Sebastian Vettel și Valtteri Bottas, în timp ce Charles Leclerc a încheiat doar pe locul patru o strategie cu două opriri.
Sambata, 26 Octombrie 2019

Formula 1: UPDATE: Max Verstappen a stabilit cel mai bun timp în calificările MP al Mexicului, dar va pleca de pe patru după ce a fost penalizat pentru ignorarea steagurilor galbene

Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului va începe cu cei doi piloți Ferrari pe prima linie a grilei. Maz Verstappen reușise pole position-ul, dar a fost penalizat cu 3 poziții pentru că nu a respectat steagurile galbene.
Joi, 24 Octombrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Mexicului: Hamilton poate cuceri matematic al șaselea titlu mondial

Lewis Hamilton are nevoie de 14 puncte în plus față de Valtteri Bottas în cursa din Mexic pentru a deveni matematic campion mondial, însă ultimele două curse din Mexico City au fost câștigate de Max Verstappen.
Miercuri, 23 Octombrie 2019

Formula 1: Hamilton anticipează o cursă dificilă în Mexic: "Nu cred că voi câștiga titlul aici, este una dintre cele mai grele curse ale anului"

Lewis Hamilton anticipează că va avea o cursă dificilă în Marele Premiu al Mexicului, astfel că nu crede că va deveni campion la finalul etapei de duminică.
Vineri, 09 August 2019

Formula 1: Mexic rămâne în calendarul Formulei 1 până în 2022: Spania, Italia și Germania riscă să părăsească Marele Circ

Mexic și-a prelungit cu trei ani contractul pentru găzduirea curselor de Formula 1 după ce organizatorii au obținut fonduri din partea unor investitori privați, în timp ce cursele tradiționale de la Barcelona, Monza și Hockenheim riscă să rămână în afara competiției.
Duminica, 28 Octombrie 2018

Formula 1: Verstappen a câștigat cursa din Mexic! Hamilton a devenit matematic campion mondial cu două curse înainte de final

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu al Mexicului după ce l-a depășit la start pe Daniel Ricciardo, în timp ce Lewis Hamilton a cucerit al cincilea titlu mondial din carieră după ce a terminat pe locul patru.
Sambata, 27 Octombrie 2018

Formula 1: Ricciardo, pole position în Mexic după ce l-a învins pe Verstappen cu 0.026 secunde! Hamilton și Vettel, pe linia a doua a grilei de start

Daniel Ricciardo a obținut pole position-ul pentru cursa din Mexic după ce l-a învins cu numai 0.026 secunde pe Max Verstappen, în timp ce Lewis Hamilton și Sebastian Vettel vor lua startul din a doua linie a grilei de start.