Monaco

Luni, 11 Mai 2015

Formula 1: Buemi a câştigat cursa de Formula E de la Monaco

Sebastien Buemi a câştigat cursa de Formula E de la Monaco şi a devenit astfel primul pilot care obţine două victorii în singura competiţie de monoposturi electrice.
Miercuri, 22 Aprilie 2015

Formula 1: Pirelli a anunţat pneurile pe care le va furniza în următoarele patru curse

Pirelli a dezvăluit tipurile de pneuri pe care le va oferi piloţilor în următoarele patru Mari Premii, care vor avea loc în Spania, Monaco, Canada şi Austria.
Miercuri, 30 Iulie 2014

Formula 1: Top 10 circuite de Formula 1 după numărul de curse găzduite

Şase circuite care au debutat în Formula 1 în anii '50 continuă să fie prezente şi astăzi în calendarul competiţional, iar cel mai "proaspăt" a fost construit în 1986.
Luni, 02 Iunie 2014

Formula 1: Hamilton susţine că este în continuare prieten cu Rosberg

Lewis Hamilton susţine că a discutat cu Nico Rosberg despre incidentul de la Monaco şi că este în continuare prieten cu coechipierul său de la Mercedes.
Miercuri, 28 Mai 2014

Formula 1: Poveştile Formulei 1: Rascasse 2006: Momentul Schumacher

Circuitul de la Monaco a găzduit în 2006 una dintre cele mai mari controverse din Formula 1 din ultimul deceniu: Michael Schumacher a blocat pista în mod deliberat pentru a-l împiedica pe Fernando Alonso să obţină pole position-ul, însă nu şi-a recunoscut niciodată greşeala.
Marti, 27 Mai 2014

Formula 1: McLaren speră să câştige puncte în fiecare cursă

McLaren îşi propune să câştige puncte în fiecare cursă după ce la Monaco a reuşit primele clasări în top 10 după o pauză de trei curse.
Luni, 26 Mai 2014

Formula 1: Bianchi: "Primele puncte pentru Marussia au fost ca o victorie!"

Jules Bianchi a admis că primele puncte câştigate duminică pentru Marussia echivalează cu o victorie, însă oficialii echipei rămân cu picioarele pe pământ.

Formula 1: Alonso şi Vettel, afectaţi de defecţiuni tehnice la Monaco

Fernando Alonso a fost depăşit la start de Kimi Raikkonen din cauza unei defecţiuni la sistemul ERS, în timp ce abandonul lui Sebastian Vettel a avut drept cauză o problemă la motor.

Formula 1: Rosberg sugerează că vrea să se împace cu Hamilton

Nico Rosberg este dispus să se împace cu Lewis Hamilton după controversele de la Monaco, în timp ce britanicul afirmă că vrea doar o luptă corectă pentru titlul mondial.

Formula 1: Hamilton: "A fost imposibil să concurez cu un ochi închis în finalul cursei de la Monaco"

Lewis Hamilton a dezvăluit că a fost "virtual imposibil" să concureze cu un ochi închis spre finalul cursei de la Monaco după ce i-a intrat ceva prin vizor.