Rusia

Duminica, 30 Septembrie 2018

Formula 1: Hamilton, victorie în Rusia după dueluri cu Vettel și ordine de echipă de la Mercedes!

Lewis Hamilton a câștigat cursa din Rusia după ce l-a depășit pe Sebastian Vettel după unica intrare la boxe, iar Mercedes i-a ordonat lui Valtteri Bottas să-i cedeze victoria.
Vineri, 28 Septembrie 2018

Formula 1: Vettel și Hamilton, cei mai rapizi în antrenamentele din Rusia. Verstappen, Ricciardo și Alonso, penalizați pe grilă

Sebastian Vettel și Lewis Hamilton au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Rusia, în timp ce Daniel Ricciardo, Max Verstappen și Fernando Alonso vor fi penalizați pe grila de start.
Joi, 27 Septembrie 2018

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Rusiei: victoria, obligatorie pentru Vettel în lupta pentru titlu cu Hamilton

Sebastian Vettel are nevoie de o victorie în Rusia pe circuitul pe care Mercedes a câștigat toate cursele pentru a rămâne în lupta pentru titlul mondial cu Lewis Hamilton.
Duminica, 30 Aprilie 2017

Formula 1: Bottas a obținut în Rusia prima victorie din carieră! Vettel nu a reușit să lanseze atacul decisiv în finalul cursei

Valtteri Bottas a obținut duminică în Rusia prima victorie din carieră în Formula 1, după ce a reușit să-i depășească pe ambii piloți Ferrari la start și să-i țină piept în ultimele tururi lui Sebastian Vettel, care a terminat la mai puțin o secundă în spate.
Sambata, 29 Aprilie 2017

Formula 1: Vettel va pleca din pole position în Rusia! Ferrari monopolizează prima linie a grilei de start pentru prima oară după 2008

Ferrari ocupă prima linie a grlei de start pentru cursa din Rusia după ce Sebastian Vettel l-a învins pe coechipierul său Kimi Raikkonen. Mercedes ocupă a doua linie a grilei prin Valtteri Bottas și Lewis Hamilton.
Vineri, 28 Aprilie 2017

Formula 1: Ferrari a dominat antrenamentele de Formula 1 din Rusia, urmată de Mercedes și Red Bull

Kimi Raikkonen și Sebastian Vettel au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Rusia și au fost urmați de Mercedes, cu Valtteri Bottas în fața lui Lewis Hamilton în ambele sesiuni.
Joi, 27 Aprilie 2017

Formula 1: Avancronică F1 Rusia: luptă echilibrată între Ferrari și Mercedes

Confruntarea dintre Ferrari și Mercedes va ajunge în acest weekend în Rusia, acolo unde Sebastian Vettel și Lewis Hamilton speră să câștige.
Duminica, 01 Mai 2016

Formula 1: Careul de aşi: Rosberg obţine în Rusia a patra victorie consecutivă! Hamilton şi Raikkonen pe podium, Vettel a abandonat în primul tur

Nico Rosberg a obţinut o victorie uşoară în cursă din Rusia, în care Lewis Hamilton a obţinut un nesperat loc doi după ce a plecat de pe 10. Sebastian Vettel a abandonat în primul tur după ce a fost lovit de două ori din spate de Daniil Kvyat.
Sambata, 30 Aprilie 2016

Formula 1: Noroc german: Rosberg, pole position în Rusia! Hamilton, locul 10 după defecţiuni la motor, Vettel a fost penalizat cu 5 poziţii pe grilă

Nico Rosberg va pleca din pole position în Marele Premiu al Rusiei după ce nu a avut niciun rival în calificări: Lewis Hamilton nu a luat startul în Q3 din cauza unei defecţiuni la motor, iar Sebastian Vettel a fost penalizat cu 5 poziţii pe grilă.
Vineri, 29 Aprilie 2016

Formula 1: Antrenamente clasice în Rusia: Mercedes domină, Ferrari are probleme de fiabilitate

Nico Rosberg și Lewis Hamilton și-au împărțit "victoriile" în antrenamentele din Rusia, în care Sebastian Vettel a avut o defecțiune la sistemul electric al monopostului Ferrari.