Singapore

Sambata, 15 Septembrie 2018

Formula 1: Hamilton, pole position în Singapore! Pilotul Mercedes i-a învins pe Verstappen și Vettel

Lewis Hamilton a obținut pole positionul în nocturna din Singapore și va fi acompaniat în prima linie a grilei de start de Max Verstappen, în timp ce Sebastian Vettel va începe cursa de pe locul 3.
Vineri, 14 Septembrie 2018

Formula 1: Ricciardo și Raikkonen, cei mai rapizi în antrenamentele din Singapore. Hamilton și Vettel, aproape de un acroșaj

Daniel Ricciardo și Kimi Raikkonen au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Singapore, în care Lewis Hamilton și Sebastian Vettel au fost aproape de un acroșaj.
Luni, 18 Septembrie 2017

Formula 1: Verstappen îl acuză pe Vettel de producerea accidentului din Singapore: "Nu a fost prea inteligent"

Max Verstappen consideră că Sebastian Vettel este vinovat de producerea accidentului din primul viraj al cursei din Singapore, însă germanul afirmă că nici nu știe ce s-a întâmplat.
Duminica, 17 Septembrie 2017

Formula 1: Hamilton a câștigat în Singapore! Vettel, Verstappen și Raikkonen au abandonat la start

Lewis Hamilton a câștigat cursa din Singapore după ce a profitat de abandonurile de la start ale lui Sebastian Vettel, Max Verstappen și Kimi Raikkonen cauzate de o serie de accidente pe ploaie.
Sambata, 16 Septembrie 2017

Formula 1: Vettel, pole position în Singapore în fața lui Verstappen și Ricciardo. Hamilton va lua startul de pe 5

Sebastian Vettel a obținut pole position-ul în Singapore în fața celor doi piloți de la Red Bull, Max Verstappen și Daniel Ricciardo. Lewis Hamilton va pleca de pe locul 5, din spatele lui Kimi Raikkonen.
Vineri, 15 Septembrie 2017

Formula 1: Se profilează o surpriză? Ricciardo, cel mai rapid în antrenamentele din Singapore

Daniel Ricciardo a stabilit cel mai bun timp în ambele sesiuni de antrenamente de vineri din Singapore, în timp ce Sebastian Vettel și Max Verstappen au alternat pe locul doi.
Joi, 14 Septembrie 2017

Formula 1: Avancronică F1 Singapore: Hamilton speră să învingă Ferrari în mijlocul controverselor că Red Bull va utiliza motoare Honda din 2019

Lewis Hamilton speră să câștige în Singapore în ciuda superiorității Ferrari pe circuitele lente, în mijlocul numeroaselor controverse legate de faptul că Red Bull ar putea utiliza motoare Honda din sezonul 2019.
Luni, 21 Noiembrie 2016

Formula 1: Malaysia şi Singapore se pregătesc să părăsească Formula 1, dar Ecclestone vrea revoluţie: două curse de 40 de minute într-o singură zi

Malaysia şi Singapore intenţionează să renunţe la Formula 1, însă Bernie Ecclestone se gândeşte la o soluţie pentru a salva spectacolul: două curse de câte 40 de minute într-o singură zi.
Duminica, 18 Septembrie 2016

Formula 1: Rosberg a câștigat în Singapore și a devenit liderul clasamentului. Ricciardo și Hamilton, pe podium după o cursă de urmărire fără succes

Nico Rosberg a revenit pe prima poziție în clasamentul general după ce a câștigat cursa din Singapore în fața lui Daniel Ricciardo, în timp ce Lewis Hamilton a încercat fără succes o strategie alternativă și a terminat pe 3.
Sambata, 17 Septembrie 2016

Formula 1: Rosberg, pole position în Singapore în faţa lui Ricciardo. Vettel, ultimul loc după o defecţiune tehnică

Nico Rosberg va pleca din pole position în cursă din Singapore şi va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de Daniel Ricciardo. Sebastian Vettel va pleca de pe ultima poziţie din cauza unei defecţiuni tehnice.