Formula 1: F1: Săgețile negre revin: Mercedes a prezentat noul monopost F1 W14 pentru sezonul 2023

Fosta campioană mondială Mercedes a dezvăluit oficial noul său monopost de Formula 1 pentru sezonul 2023. Botezat F1 W14 E Performance, acesta revine la o grafică neagră și va fi pilotat de către cuplul britanic Lewis Hamilton și George Russell.

Formula 1: Formula 1: Mick Schumacher, pilot de rezervă și la McLaren

Mick Schumacher a fost anunțat ca pilot de rezervă al celor de la McLaren. Echipa britanică a ajuns la o înțelegere cu Mercedes, care prevede ca germanul să fie pilot de rezervă în cadrul ambelor echipe.
Vineri, 13 Ianuarie 2023

Formula 1: F1: Mercedes anunță data lansării monopostului W14 din 2023

Mercedes a anunțat oficial data lansării viitorului său monopost de Formula 1 pentru sezonul 2023. Noua mașină de concurs, botezată W14, va fi lansată în 15 februarie.
Joi, 15 Decembrie 2022

Formula 1: OFICIAL: Mick Schumacher va fi pilot de rezervă la Mercedes în 2023

Mick Schumacher, fostul pilot al echipei Haas, a semnat cu Mercedes pentru 2023. Fiul lui Michael Schumacher va fi pilot de rezervă la echipa germană.
Luni, 14 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Brazilia: George Russell la prima victorie de Grand Prix din carieră

George Russell a câștigat în Brazilia, pe circuitul Interlagos, primul său Grand Prix din carieră. Locul secund i-a aparținut lui Lewis Hamilton, iar ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Carlos Sainz.
Duminica, 13 Noiembrie 2022

Formula 1: F1: George Russell, victorie în cursa de sprint din Brazilia

George Russell s-a impus în cursa de sprint din Brazilia și va pleca din pole position în Marele Premiu de pe circuitul Interlagos. Carlos Sainz a încheiat pe 2, iar Lewis Hamilton pe 3.
Luni, 05 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, victorie în fața propriilor suporteri! Russell și Leclerc pe podium

Max Verstappen a câștigat cursa sa de casă pentru al doilea an la rând. Pilotul olandez își mărește avantajul în clasamentul piloților la peste 100 de puncte față de Charles Leclerc și Sergio Perez. În spatele campionului mondial au terminat George Russell și pilotul monegasc.
Vineri, 08 Iulie 2022

Formula 1: Formula 1 Austria: Max Verstappen va pleca din pole în cursa de sprint. Accidente pentru piloții Mercedes

Max Verstappen a obținut cel mai bun timp în calificările de vineri din Austria. Campionul mondial își trece în cont un pole nou și va pleca în cursa de sprint de pe primul loc, în fața piloților Ferrari. Cei de la Mercedes au avut o sesiune dezastruoasă, ambii piloți ieșind în decor în ultima parte a calificărilor.
Luni, 20 Iunie 2022

Formula 1: F1: Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Canadei. Sainz și Hamilton pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Canadei. Carlos Sainz și Lewis Hamilton au completat podiumul.
Sambata, 07 Mai 2022

Formula 1: F1 Miami: George Russell, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente libere

După a doua sesiune de antrenamente libere plină de incidente, George Russell a stabilit cel mai rapid timp al zilei. Locul doi a fost ocupat de Charles Leclerc, iar Sergio Perez a completat podiumul.