Mercedes

Joi, 26 Noiembrie 2020

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al statului Bahrain: cu ambele titluri adjudecate, suspansul ar putea veni de la ploaia în deșert

Marele Premiu al statului Bahrain din acest weekend stârnește interes din cel puțin două motive: cursa ar putea avea loc pe ploaie, iar Mick Schumacher ar putea fi confirmat la Haas pentru sezonul 2021.
Luni, 16 Noiembrie 2020

Formula 1: Noul contract al lui Hamilton cu Mercedes ar putea fi semnat după finalul sezonului: "Nu vrem să fim sub presiune"

Negocierile dintre Lewis Hamilton și Mercedes pentru prelungirea contractului pentru 2021 ar putea fi finalizate după finalul sezonului.
Duminica, 15 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat pe ploaie la Istanbul și a egalat recordul de 7 titluri deținut de Schumacher! Perez și Vettel, pe podium

Lewis Hamilton a obținut o victorie nesperată la Istanbul și a devenit matematic campion mondial, ocazie cu care a egalat recordul de 7 titluri deținut de Michael Schumacher. Sergio Perez și Sebastian Vettel au încheiat pe podium.
Luni, 02 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton sugerează că s-ar putea retrage din Formula 1: "Nu există nicio garanție că voi concura anul viitor"

Lewis Hamilton susține că nu există nicio garanție că va concura în Formula 1 și în sezonul următor, însă admite că își dorește să rămână alături de Mercedes.
Duminica, 01 Noiembrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat la Imola în fața lui Bottas după o strategie mai bună la boxe! Verstappen a abandonat, Mercedes este campioană la constructori

Lewis Hamilton a câștigat cursa de Formula 1 de la Imola după ce a profitat de o strategie mai bună la boxe, în timp ce Valtteri Bottas a ocupat locul doi după un abandon suferit de Max Verstappen. Mercedes a devenit matematic campioana constructorilor.
Sambata, 31 Octombrie 2020

Formula 1: Bottas, pole position la Imola în fața lui Hamilton! Verstappen va pleca de pe trei, Leclerc a obținut doar al șaptelea timp

Valtteri Bottas l-a învins pe Lewis Hamilton în calificările de la Imola și va pleca din pole position în cursa de duminică. Ferrari a obținut doar locurile 7 și 14 prin Charles Leclerc și Sebastian Vettel.
Luni, 19 Octombrie 2020

Formula 1: Mercedes explică progresele realizate de Red Bull: "Nu mai dezvoltăm actualul monopost"

Mercedes susține că Red Bull a început să reprezinte o amenințare în ultimele curse pentru că a încetat de ceva timp să mai dezvolte actualul monopost.
Duminica, 11 Octombrie 2020

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Nurburgring și a egalat recordul de victorii deținut de Schumacher! Podium pentru Verstappen și Ricciardo

Lewis Hamilton a câștigat la Nurburgring după ce Valtteri Bottas a comis o greșeală și a abandonat din motive tehnice. Britanicul egalează recordul de victorii deținut de Michael Schumacher, în timp ce Daniel Ricciardo a obținut primul podium al anului în spatele lui Max Verstappen.
Luni, 28 Septembrie 2020

Formula 1: Hamilton acuză FIA pentru penalizările din cursa din Rusia: "Bănuiesc că vor să păstreze suspansul în campionat"

Lewis Hamilton consideră că penalizările de 10 secunde primite în cursa din Rusia sunt "ridicole" și că au rolul de a menține suspansul în campionat în lupta pentru titlul mondial.
Duminica, 27 Septembrie 2020

Formula 1: Bottas a câștigat cursa din Rusia în fața lui Verstappen! Hamilton, locul 3 după o penalizare de 10 secunde

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu al Rusiei după ce l-a depășit la start pe Max Verstappen și a profitat de o penalizare de 10 secunde a lui Lewis Hamilton, care a terminat pe trei după o strategie diferită la boxe.