Red Bull

Marti, 17 Ianuarie 2023

Formula 1: F1: Red Bull anunță data lansării monopostului din 2023

Red Bull, echipa campioană a Formulei 1, a anunțat oficial data lansării noului lor monopost pentru sezonul 2023. Noua mașină de concurs va fi dezvăluită la New York, în 3 februarie.
Sambata, 19 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, pole în fața lui Sergio Perez! Charles Leclerc, pe locul 3

Max Verstappen a obținut un nou pole position în etapa din Abu Dhabi, ultima rundă a sezonului de Formula 1 din 2022. El va pleca în fața principalilor săi rivali din acest sezon, Sergio Perez și Charles Leclerc.
Vineri, 09 Septembrie 2022

Formula 1: Divorț prematur: Porsche anulează oficial planurile de intrare în Formula 1 cu Red Bull

Porsche a anunțat că nu va reveni alături de Red Bull în Formula 1. Inițial, constructorul german trebuia să încheie un parteneriat cu echipa austriacă, însă cele două companii nu au reușit să ajungă la un acord.
Luni, 05 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, victorie în fața propriilor suporteri! Russell și Leclerc pe podium

Max Verstappen a câștigat cursa sa de casă pentru al doilea an la rând. Pilotul olandez își mărește avantajul în clasamentul piloților la peste 100 de puncte față de Charles Leclerc și Sergio Perez. În spatele campionului mondial au terminat George Russell și pilotul monegasc.
Joi, 28 Iulie 2022

Formula 1: OFICIAL: Sebastian Vettel se retrage din Formula 1 la sfârșitul acestui an

Sebastian Vettel, fostul campion mondial de Formula 1, și-a anunțat oficial retragerea. Pilotul Aston Martin tocmai și-a deschis cont pe Instagram pentru a-și anunța retragerea din competiție la finalul acestui sezon.
Duminica, 22 Mai 2022

Formula 1: Formula 1: Dublă Red Bull în Spania! Max Verstappen câștigă în fața lui Perez. Abandon pentru Leclerc

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu al Spaniei în fața coechipierului său, Sergio Perez. Olandezul preia șefia în clasamentul piloților după ce Charles Leclerc a fost nevoit să se retragă din cauza unei probleme tehnice. Podiumul a fost completat de George Russell.
Sambata, 21 Mai 2022

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc, pole în Spania! Probleme pentru Verstappen

Charles Leclerc, liderul clasamentului în Formula 1, va pleca din prima poziție în Marele Premiu al Spaniei. Imediat în spatele pilotului monegasc se află Max Verstappen, care a avut probleme tehnice la ultima ieșire în Q3. Locul 3 pe grilă este ocupat de eroul local, Carlos Sainz Jr.
Duminica, 20 Martie 2022

Formula 1: F1: Dublă Ferrari în Bahrain! Victorie pentru Leclerc în fața lui Sainz. Abandon pentru Red Bull

Charles Leclerc a câștigat prima cursă din noul sezon de Formula 1 în fața lui Carlos Sainz. Ferrari începe anul cu o dublă, în timp ce ambii piloți Red Bull au abandonat în ultimele tururi din cauza unor probleme tehnice. Lewis Hamilton a terminat pe locul 3.
Vineri, 18 Decembrie 2020

Formula 1: Sergio Perez va concura pentru Red Bull în sezonul 2021: Alex Albon, retrogradat la postul de pilot de rezervă

Sergio Perez a semnat un contract pe un an cu Red Bull Racing și va concura pentru fosta campioană mondială în sezonul 2021, în timp ce Alexander Albon va fi pilotul de rezervă al echipei.
Joi, 17 Decembrie 2020

Formula 1: Red Bull susține că va decide coechipierul lui Verstappen în câteva zile: "Avem multe date de analizat"

Red Bull va decide în următoarele zile dacă îl păstrează pe Alexander Albon sau semnează un contract cu Sergio Perez, care a rămas fără echipă în ciuda faptului că a avut cel mai bun sezon din carieră.