Red Bull Racing

Sambata, 09 Martie

Formula 1: F1: Verstappen, pole position în Arabia Saudită. Leclerc, al doilea în calificări

Max Verstappen va porni din pole position în Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită. Charles Leclerc a fost al doilea cel mai rapid în calificări, iar Sergio Perez a completat podiumul.
Luni, 09 Octombrie 2023

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în Qatar. Olandezul a devenit triplu campion mondial în acest weekend

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Qatar, pe circuitul de la Losail. În acest weekend, olandezul de la Red Bull Racing și-a trecut în cont cel de-al treilea titlu mondial.
Luni, 03 Iulie 2023

Formula 1: F1 Austria: O nouă victorie pentru Verstappen. Leclerc a încheiat pe locul 2

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Locul 2 a fost ocupat de Charles Leclerc, iar pe ultima treaptă a podiumului a urcat Sergio Perez.
Luni, 19 Iunie 2023

Formula 1: F1 Canada: Victorie pentru Max Verstappen. Alonso și Hamilton pe podium

Max Verstappen și-a trecut în palmares o nouă victorie, de această dată în Marele Premiu de Formula 1 din Canada. Fernando Alonso a încheiat cursa pe locul 2, iar Lewis Hamilton a completat podiumul.
Luni, 29 Mai 2023

Formula 1: F1: Max Verstappen, victorie pe străzile din Monte Carlo. Alonso pe locul 2

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco. Fernando Alonso a încheiat pe locul 2, iar ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Esteban Ocon.
Luni, 20 Martie 2023

Formula 1: Sergio Perez, victorie în Arabia Saudită. Fernando Alonso, din nou, pe podium

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită. Max Verstappen a terminat pe 2, iar Fernando Alonso a ocupat ultima treaptă a podiumului.