Carlos Sainz

Luni, 08 Aprilie

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, o nouă victorie categorică în Japonia. Perez și Sainz, pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu al Japoniei, cea de-a 4-a etapă din sezonul 2024 de Formula 1. Cursa s-a încheiat cu o nouă dublă pentru Red Bull, după ce Sergio Perez a terminat pe locul 2. Ultimul loc pe podium a fost ocupat de Carlos Sainz Jr pentru Ferrari.
Luni, 25 Martie

Formula 1: F1: Dublă Ferrari în Australia. Max Verstappen, abandon din motive tehnice

Carlos Sainz a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Australia. Alături de spaniol, pe podium, s-au mai aflat Charles Leclerc și Lando Norris.
Luni, 04 Martie

Formula 1: Formula 1: Dublă Red Bull în Bahrain. Max Verstappen începe sezonul cu o nouă victorie

Max Verstappen a început sezonul 2024 de Formula 1 cu o nouă victorie în Marele Premiu din Bahrain. Prima cursă din noul sezon s-a încheiat cu o dublă Red Bull și cu o nouă dominație a triplului campion mondial.
Vineri, 23 Februarie

Formula 1: Formula 1: Carlos Sainz Jr, cel mai rapid în a doua zi de teste

Carlos Sainz Jr a fost cel mai rapid pilot la finalul celei de-a doua zile de teste din Bahrain. Cele mai multe tururi au fost parcurse de Sergio Perez, aflat pe locul 2.
Marti, 13 Februarie

Formula 1: Formula 1: Acesta este noul Ferrari SF-24

Ferrari a prezentat oficial noul său monopost pentru sezonul 2024 de Formula 1. Noul monopost este botezat SF-24 și primește o grafică nouă, cu mai multe accente albe și galbene.
Luni, 18 Decembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Ferrari anunță data lansării monopostului din 2024

Ferrari este prima echipă de Formula 1 care anunță data lansării oficiale a monopostului pentru sezonul 2024. Prezentarea noului monopost Ferrari va avea loc la mijlocul lui februarie.
Sambata, 18 Noiembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc, pole în Las Vegas. Carlos Sainz, penalizat cu 10 poziții pe grilă

Charles Leclerc a obținut un nou pole position înaintea Marelui Premiu din Las Vegas. Monegascul de la Ferrari va împărtăși prima linie cu Max Verstappen, care va beneficia de o penalizare de 10 poziții pe grilă acordată lui Carlos Sainz Jr.
Vineri, 26 Mai 2023

Formula 1: F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în primele antrenamente din Monaco

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în primele antrenamente libere din Marele Premiu al Principatului Monaco. Fernando Alonso a încheiat sesiunea pe locul 2.
Vineri, 30 Septembrie 2022

Formula 1: Carlos Sainz a condus plutonul în a doua sesiune de antrenamente din Singapore

Carlos Sainz a fost cel mai rapid în cea de-a doua sesiune de antrenamente libere din Singapore. Podiumul a fost completat de Charles Leclerc și de George Russell.
Vineri, 29 Iulie 2022

Formula 1: F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Al doilea timp a fost stabilit de Max Verstappen, iar al treilea de Charles Leclerc.