Lewis Hamilton

Luni, 15 Noiembrie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton câștigă în Brazilia, după un weekend tensionat pentru Mercedes-AMG Petronas F1

Lewis Hamilton a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Braziliei, după un weekend cu multe urcușuri și coborâșuri pentru echipat Mercedes-AMG Petronas F1. Max Verstappen a încheiat pe doi, iar Valtteri Bottas a completat podiumul.
Sambata, 13 Noiembrie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton, penalizare de 5 poziții pe grilă în Marele Premiu al Braziliei

Lewis Hamilton a primit o penalizare de 5 poziții pe grilă în cursa de duminică pentru schimbarea motorului termic. În clasamentul general, britanicul se află la 19 puncte în spatele lui Max Verstappen.
Luni, 11 Octombrie 2021

Formula 1: Valtteri Bottas, victorie în Turcia. Max Verstappen preia din nou conducerea în clasamentul piloților

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Turciei. Este prima victorie din 2021 a finlandezului. Max Verstappen a încheiat pe 2 și a preluat conducerea în clasamentul piloților după ce Hamilton a terminat pe poziția a 5-a.
Vineri, 08 Octombrie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton, penalizare de 10 poziții pe grilă în Turcia pentru înlocuirea motorului termic

Lewis Hamilton a primit o penalizare de 10 poziții pe grilă în Marele Premiu de Formula 1 al Turciei. Monopostul britanicului a primit un nou motor termic.
Luni, 27 Septembrie 2021

Formula 1: MP al Rusiei: Lewis Hamilton ajunge la 100 de victorii în Formula 1. Dezamăgire pentru Lando Norris

Marele Premiu de Formula 1 al Rusiei s-a terminat cu un Lando Norris dezamăgit după ce a pierdut prima poziție și șansa la prima sa victorie în Marele Circ, și cu un Lewis Hamilton ajungând la victoria cu numărul 100 în Formula 1.
Luni, 06 Septembrie 2021

Formula 1: Max Verstappen, victorie pe circuitul de casă de la Zandvoort în fața unui public dezlănțuit

Olandezul Max Verstappen a câștigat pe circuitul de casă de la Zandvoort, în fața unui public dezlănțuit. Podiumul a fost completat de Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Luni, 19 Iulie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton câștigă la Silverstone, după un incident controversat cu Max Verstappen

Lewis Hamilton, campionul mondial en-titre, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 găzduit de legendarul circuit Silverstone. Cursa (care a inclus în premieră o manșă de sprint) nu a fost, însă, lipsită de incidente.
Luni, 05 Iulie 2021

Formula 1: Lewis Hamilton, încă doi ani alături de Mercedes-AMG F1 Petronas

Britanicul Lewis Hamilton, septuplu campion mondial de Formula 1, a semnat pentru încă doi ani cu echipa Mercedes-AMG F1 Petronas.
Luni, 28 Iunie 2021

Formula 1: Verstappen, victorie fără emoții pe circuitul de casă al echipei sale. Hamilton și Bottas au completat podiumul

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Styriei, găzduit de circuitul de casă al echipei sale, Red Bull Ring. Este a patra victorie din 2021 a pilotului olandez.
Luni, 17 Mai 2021

Formula 1: Lewis Hamilton, locul 8 în topul celor mai bine plătiți sportivi ai anului

Publicația americană Forbes a realizat un top al celor mai bine plățiti sportivi ai anului. Lewis Hamilton, pilotul celor de la Mercedes-AMG F1 Petronas, ocupă poziția a opta.