Max Verstappen

Luni, 09 Octombrie 2023

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în Qatar. Olandezul a devenit triplu campion mondial în acest weekend

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Qatar, pe circuitul de la Losail. În acest weekend, olandezul de la Red Bull Racing și-a trecut în cont cel de-al treilea titlu mondial.
Vineri, 06 Octombrie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, aproape de un moment istoric. Poate câștiga titlul în cursa de sprint din Qatar

Max Verstappen, liderul clasamentului piloților de Formula 1 în 2023, este foarte aproape de un moment istoric. El poate să devină primul pilot din istorie care câștigă titlul mondial într-o cursă de sprint. Marele Premiu din Qatar are loc în acest weekend.
Duminica, 24 Septembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, victorie categorică în Japonia! Red Bull, campioni la constructori

Max Verstappen și-a trecut în palmares o nouă victorie în Japonia, după o cursă dominată categoric de dublul campion mondial. În același timp, Red Bull a cucerit și un nou titlu mondial în campionatul constructorilor.
Sambata, 23 Septembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, pole în Japonia. Piloții McLaren, pe locurile 2 și 3

Max Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu al Japoniei. Dublul campion mondial va pleca în fața piloților McLaren, Oscar Piastri și Lando Norris, calificați pe locurile 2 și 3.
Luni, 28 August 2023

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, încă o victorie în cursa de casă, afectată de ploaie torențială

Max Verstappen a câștigat, pentru al treilea an la rând, Marele Premiu al Țărilor de Jos. Cursa de casă a pilotului de la Red Bull a fost afectată de ploaie torențială, însă dublul campion mondial a făcut față tuturor provocărilor pentru a-și extinde avantajul în campionat.
Luni, 31 Iulie 2023

Formula 1: F1: Verstappen, victorie în Belgia. Perez și Leclerc pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei. Campionul mondial en-titre a pornit în cursă cu o penalizare de 5 poziții pe grilă, după ce a schimbat cutia de viteze. Perez și Leclerc au completat podiumul.
Vineri, 28 Iulie 2023

Formula 1: F1 Belgia: Max Verstappen, penalizat cu 5 poziții pe grilă pentru schimbarea cutiei de viteze

Max Verstappen a primit o penalizare de 5 poziții pe grilă pentru etapa din Belgia. Dublul campion mondial va pleca din afara primei linii după ce a fost nevoit să schimbe cutia de viteze pe monopostul său.
Luni, 24 Iulie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, de neoprit în Ungaria! Lando Norris, din nou pe podium

Max Verstappen a dominat Marele Premiu de Formula 1 al Ungariei și și-a trecut în palmares o nouă victorie în acest sezon. Dublul campion mondial de la Red Bull a fost urmat de Lando Norris și de Sergio Perez pe podium.
Duminica, 09 Iulie 2023

Formula 1: F1: Max Verstappen, cel mai rapid în calificări. Lando Norris, locul 2

Max Verstappen a încheiat sesiunea de calificări a Marelui Premiu de Formula 1 al Marii Britanii pe locul 1. Piloții McLaren, locurile 2 și 3.
Luni, 03 Iulie 2023

Formula 1: F1 Austria: O nouă victorie pentru Verstappen. Leclerc a încheiat pe locul 2

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Locul 2 a fost ocupat de Charles Leclerc, iar pe ultima treaptă a podiumului a urcat Sergio Perez.