Max Verstappen

Vineri, 28 Iulie 2023

Formula 1: F1 Belgia: Max Verstappen, penalizat cu 5 poziții pe grilă pentru schimbarea cutiei de viteze

Max Verstappen a primit o penalizare de 5 poziții pe grilă pentru etapa din Belgia. Dublul campion mondial va pleca din afara primei linii după ce a fost nevoit să schimbe cutia de viteze pe monopostul său.
Luni, 24 Iulie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, de neoprit în Ungaria! Lando Norris, din nou pe podium

Max Verstappen a dominat Marele Premiu de Formula 1 al Ungariei și și-a trecut în palmares o nouă victorie în acest sezon. Dublul campion mondial de la Red Bull a fost urmat de Lando Norris și de Sergio Perez pe podium.
Duminica, 09 Iulie 2023

Formula 1: F1: Max Verstappen, cel mai rapid în calificări. Lando Norris, locul 2

Max Verstappen a încheiat sesiunea de calificări a Marelui Premiu de Formula 1 al Marii Britanii pe locul 1. Piloții McLaren, locurile 2 și 3.
Luni, 03 Iulie 2023

Formula 1: F1 Austria: O nouă victorie pentru Verstappen. Leclerc a încheiat pe locul 2

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei. Locul 2 a fost ocupat de Charles Leclerc, iar pe ultima treaptă a podiumului a urcat Sergio Perez.
Luni, 19 Iunie 2023

Formula 1: F1 Canada: Victorie pentru Max Verstappen. Alonso și Hamilton pe podium

Max Verstappen și-a trecut în palmares o nouă victorie, de această dată în Marele Premiu de Formula 1 din Canada. Fernando Alonso a încheiat cursa pe locul 2, iar Lewis Hamilton a completat podiumul.
Duminica, 18 Iunie 2023

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, pole în Canada pe ploaie. Alonso, în prima linie

Max Verstappen va pleca din pole în Marele Premiu al Canadei. După o sesiune afectată de ploaie, el va împărtăși prima linie cu Fernando Alonso, în timp ce Sergio Perez va pleca de pe locul 12.
Sambata, 17 Iunie 2023

Formula 1: F1 Canada: Lewis Hamilton, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente, afectată de ploaie torențială

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în cea de-a doua sesiune de antrenamente libere din Canada. Septuplul campion mondial a fost urmat de coechipierul său George Russell, într-o sesiune prelungită și afectată de ploaie torențială.
Luni, 29 Mai 2023

Formula 1: F1: Max Verstappen, victorie pe străzile din Monte Carlo. Alonso pe locul 2

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Principatului Monaco. Fernando Alonso a încheiat pe locul 2, iar ultima treaptă a podiumului a fost ocupată de Esteban Ocon.
Joi, 04 Mai 2023

Formula 1: F1: Red Bull prezintă o grafică specială nouă pentru etapa de la Miami

Echipa austriacă Red Bull a dezvăluit o nouă grafică specială pentru monopostul RB19. Noua grafică a fost creată cu ocazia Marelui Premiu de la Miami, cursă care va avea loc în acest sfârșit de săptămână.
Duminica, 30 Aprilie 2023

Formula 1: F1: Dublă Red Bull la Baku! Sergio Perez, învingător în fața lui Max Verstappen

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Azerbaidjanului în fața dublului campion mondial Max Verstappen. Cu această ocazie, Ferrari a obținut și primul său podium din 2023 cu Charles Leclerc pe locul 3.