Max Verstappen

Duminica, 02 Aprilie 2023

Formula 1: Formula 1 Australia: Max Verstappen câștigă după o cursă fragmentată. Hamilton pe 2, iar Alonso pe 3

Max Verstappen și-a trecut în palmares prima victorie în Marele Premiu al Australiei, după o cursă fragmentată, în care steagul roșu s-a fluturat des, din cauza accidentelor.
Vineri, 31 Martie 2023

Formula 1: F1 Australia: Fernando Alonso, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente

Fernando Alonso, pilotul spaniol al echipei Aston Martin, a terminat a doua sesiune de antrenamente libere din Australia pe prima poziție. Cea de-a doua sesiune de antrenamente a fost afectată de ploaie, în timp ce în prima sesiune, Max Verstappen a fost cel mai rapid.
Luni, 20 Martie 2023

Formula 1: Sergio Perez, victorie în Arabia Saudită. Fernando Alonso, din nou, pe podium

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită. Max Verstappen a terminat pe 2, iar Fernando Alonso a ocupat ultima treaptă a podiumului.
Vineri, 17 Martie 2023

Formula 1: F1: Sergio Perez, pole în Arabia Saudită! Verstappen va pleca de pe locul 15

Sergio Perez și-a trecut în palmares un nou pole position înaintea Marelui Premiu al Arabiei Saudite. Mexicanul va pleca în fruntea plutonului după ce Max Verstappen a suferit o problemă tehnică ce nu i-a permis să intre în ultima parte a calificărilor.
Luni, 06 Martie 2023

Formula 1: F1: Verstappen câștigă prima cursă din 2023. Alonso pe podium

Max Verstappen a câștigat prima etapă din 2023, Marele Premiu de Formula 1 din Bahrain. Sergio Perez a încheiat pe locul 2, iar Fernando Alonso a ocupat ultima treapta a podiumului.
Duminica, 20 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen câștigă ultima cursă a sezonului în fața lui Leclerc! Hamilton, fără victorie în 2022

Max Verstappen și-a adjudecat cea de-a 15 victorie din acest sezon în Marele Premiu de la Abu Dhabi, ultima etapă din actualul sezon de Formula 1. Charles Leclerc a terminat în fața lui Sergio Perez și devine vice-campion, în timp ce Lewis Hamilton are parte de un sezon fără victorie, pentru prima dată în carieră.
Sambata, 19 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, pole în fața lui Sergio Perez! Charles Leclerc, pe locul 3

Max Verstappen a obținut un nou pole position în etapa din Abu Dhabi, ultima rundă a sezonului de Formula 1 din 2022. El va pleca în fața principalilor săi rivali din acest sezon, Sergio Perez și Charles Leclerc.
Vineri, 18 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente

Max Verstappen a încheiat pe prima poziție a doua sesiune de antrenamente din Abu Dhabi. Al doilea rezultat i-a aparținut lui George Russell, iar al treilea lui Charles Leclerc.
Luni, 31 Octombrie 2022

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în Mexic și stabilește un nou record de victorii într-un sezon

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului. Olandezul a stabilit un nou record de victorii într-un sezon (14), vechea performanță aparținându-i lui Michael Schumacher (13).
Duminica, 09 Octombrie 2022

Formula 1: F1 Japonia: Verstappen câștigă și devine campion mondial pentru a 2-a oară

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei, găzduit de legendarul circuit Suzuka. Totodată, pilotul olandez a devenit campion mondial pentru a 2-a oară în carieră.