Sebastian Vettel

Marti, 24 Septembrie 2019

Formula 1: Formula 1 ar putea experimenta în 2020 un nou format pentru calificări: "grila inversată" este deja criticată vehement de Hamilton și Vettel

Formula 1 intenționează să introducă un format nou pentru calificările la unele curse din sezonul 2020, iar una dintre opțiuni este inversarea grilei de start. Lewis Hamilton și Sebastian Vettel au criticat deja vehement propunerea.
Duminica, 22 Septembrie 2019

Formula 1: Vettel a câștigat cursa din Singapore după ce l-a depășit la boxe pe Leclerc! Verstappen a completat podiumul

Sebastian Vettel a obținut victoria în Singapore după ce l-a depășit pe coechipierul său de la Ferrari, Charles Leclerc, în urma singurei opriri la boxe. Max Verstappen a completat podiumul în fața celor doi piloți Mercedes, Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Luni, 09 Septembrie 2019

Formula 1: Vettel, la un pas să fie suspendat o cursă în Formula 1: pilotul Scuderiei Ferrari a acumulat 9 puncte de penalizare din 12

Sebastian Vettel riscă să fie suspendat o cursă dacă va comite o nouă greșeală majoră într-una dintre următoarele trei curse, după eroarea din Marele Premiu al Italiei.
Luni, 19 August 2019

Formula 1: Ferrari are încă încredere în Vettel: "Obiectivul său rămâne să câștige titlul mondial pentru Scuderia"

Oficialii Ferrari își exprimă în continuare încrederea în Sebastian Vettel, despre care afirmă că rămâne determinat să obțină titlul mondial alături de echipă, în ciuda unui debut modest de sezon.
Miercuri, 14 August 2019

Formula 1: Leclerc admite superioritatea lui Vettel: "Germanul gestionează mai bine pneurile"

Charles Leclerc admite că Sebastian Vettel gestionează mai bine pneurile, ceea ce îi permite să obțină rezultate mai bune în acest sezon.
Duminica, 11 August 2019

Formula 1: Vettel: "Ambiția noastră este să controlăm cursele de Formula 1, dar suntem departe de asta"

Sebastian Vettel afirmă că ambiția Scuderiei Ferrari este să domine cursele de Formula 1, însă admite că în prezent echipa este departe de acest obiectiv.
Sambata, 03 August 2019

Formula 1: Verstappen relansează lupta pentru titlu: pilotul Red Bull a obținut pole position-ul în Ungaria în fața lui Bottas și Hamilton

Max Verstappen a obținut pole position-ul pe circuitul de la Hungaroring și a relansat lupta pentru titlul mondial după ce i-a învins pe cei doi piloți Mercedes, Valtteri Bottas și Lewis Hamilton.
Joi, 01 August 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Ungariei: Verstappen începe să spere la titlu după victoriile din Austria și Germania

Max Verstappen ar putea relansa în mod surprinzător lupta pentru titlu în cazul în care va câștiga pe circuitul de la Hungaroring, după cele două victorii din Austria și Germania.
Marti, 30 Iulie 2019

Formula 1: Vettel, încrezător că va reuși să obțină victorii în 2019 după locul doi obținut în Germania: "Va veni și ziua noastră"

Sebastian Vettel este încrezător că Ferrari va reuși să revină la forma obișnuită după progresele din cursa de la Hockenheim, însă a admis că echipa are nevoie de timp.
Duminica, 28 Iulie 2019

Formula 1: Verstappen a câștigat pe ploaie cursa de la Hockenheim în fața lui Vettel! Leclerc și Bottas au abandonat, Hamilton a terminat pe 11

Max Verstappen a câștigat cursa de la Hockenheim după o ploaie care i-a propulsat pe podium pe Sebastian Vettel și Daniil Kvyat. Charles Leclerc și Valtteri Bottas au abandonat, iar Lewis Hamilton a terminat pe 11.