Honda ar putea lansa un succesor pentru S2000
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa ce a anuntat la inceputul acestui an ca va opri productia roadster-ului S2000 in cursul acestui an, Honda cauta sa vina in atentia fanilor sai cu un nou model sportiv. Pana in prezent s-a zvonit ca locul lui S2000 va fi luat de coupe-ul hibrid CR-Z, sportiva cu tractiune fata, asteptata sa debuteze oficial, in versiune de productie, abia in 2010.
Jurnalistii japonezi anticipeaza insa si un coupe cu patru locuri, un posibil inlocuitor al roadster-ului S2000, care ar urma sa renunte la propulsia spate in favoarea unei tractiuni integrale Super Handling All Wheel Drive (SH-AWD). Coupe-ul sportiv se pare ca va imprumuta trenul de rulare hibrid folosit pe Insight si Civic insa este foarte posibil ca gama de motorizari sa fie completata de un V6 pe benzina sau de o unitate turbo cu patru cilindri.
Momentan japonezi nu au confirmat zvonurile, oficialii asiatici facand public doar faptul ca hibridul CR-Z va intra in productie si ca lansarea unui succesor pentru NSX va fi amanata.
via | CarScoop
Stiri similare
Adauga un comentariu
Modele Honda in Romania
-
Honda Accord facelift Preţ: 24.168 - 31.856 €
-
Honda Civic Preţ: 17.968 - 26.028 €
-
Honda CR-V Preţ: 27.640 - 37.560 €
-
Honda CR-Z Preţ: 26.028 €
-
Honda Insight Preţ: 22.928 €
-
Honda Jazz facelift Preţ: 14.248 - 19.828 €
Ultimele stiri din Autoipoteze
-
Porsche Panamera ar putea o motorizare V6 twin-turbo de 420 CP şi un V8 TDI odată cu facelift-ul, anunţă englezii de la Car. Facelift-ul lui Panamera ar putea debuta în 2013. (28.05)
-
BMW se gândeşte să lanseze un nou sedan entry-level. Este vorba despre Seria 1 sedan, model care ar putea lua naştere pe platforma lui Seria 3 chiar în 2015. (28.05)
-
Opel şi Peugeot-Citroen ar putea dezvolta împreună viitoarea generaţie a modelului Zafira. Decizia ar putea veni după ce Opel va închide uzina din Bochum. (14.05)
Prețuri mașini noi
-
Audi A5 Sportback facelift Preţ: de la 34.920 €
-
BMW Seria 1 Coupe facelift Preţ: de la 28.334 €
-
BMW Seria 7 Preţ: de la 79.484 €
-
Chevrolet Aveo Sedan Preţ: de la 9.820 €
-
Citroen Berlingo Furgon Preţ: de la 13.850 €
-
Citroen DS4 Preţ: de la 19.890 €
-
Ford Grand C-Max Preţ: de la 19.200 €
-
Ford Kuga Preţ: de la 27.150 €
-
Lancia Ypsilon Preţ: de la 13.160 €
-
Lexus IS Preţ: de la 33.900 €
-
Mazda 2 facelift Preţ: de la 12.130 €
-
Mercedes-Benz Clasa B Preţ: de la 24.924 €
-
Mercedes-Benz Clasa E Preţ: de la 41.695 €
-
Mercedes-Benz Clasa M Preţ: de la 55.955 €
-
Opel Insignia Sports Tourer OPC Preţ: de la 41.810 €
-
Skoda Octavia Combi Preţ: de la 15.948 €
-
Toyota Hilux Cabina Extra facelift Preţ: de la 28.550 €
-
Volvo S60 Preţ: de la 27.900 €












http://www.4wheelsnews.com/tag/honda-ff-s2000/
@Alex- opelul a aparut in vara lui 2000, Honda a scos S 2000 in aprilie 1999 :)
vai de cultura voastra auto ......
2. Vezi ca bate Hyunaiul Cope si cu motorul de la stergatoare.
3.S2000 a fost conceputa inaintea basinii aluia de Speedster.
3.Cred ac esti o copie proasta al unui BIZON.
Vorba aceea "s-a nascut talent si a murit speranta".
Speedster, desi e o masina excelenta, nu a fost decat o copie a mai celebrei Lotus Elise.
In al doilea rand, daca tot esti fan Opel si esti expert in industria auto, poate imi spui si mie marea traditie Opel. Dar eu sunt gentil si ca sa nu mai cauti pe google despre istoria Opel, ca sigur n-o stii, iti spun eu: Compania s-a infiintat in 1863 si timp de 35 de ani a facut masini de cusut (bune ce-i drept), biciclete si cate un moped din cand in cand. Dupa aia s-au gandit sa cumpere drepturi de la Lutzman ca sa vanda masini, apoi au incheiat o intelegere cu francezii de la Darracq. Pt continuare te invit la un studiu amanuntit cand vrei sa mai combati ceva.
Asa daca te iei dupa traditie, sunt multe alte marci cu o istorie mai bogata in industria auomotive decat Opel.