Primele imagini cu noua generatie Saab 9-5
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Desi mai sunt cateva luni pana la deschiderea oficiala a Salonului Auto de la Frankfurt, pe internet au aparut deja primele imagini ale noii generatii Saab 9-5. Modelul premium, in care suedezii isi pun toate sperantele de salvare, a debutat in paginile revistei germane Autozeitung si mai apoi in publicatiile online de specialitate.
Designul celui mai nou model din ograda suedezilor este puternic influentat de ultimele concepte Saab. Grila traseaza liniile viitoarelor modele scandinave, profilul lateral aminteste de robustetea noului Insignia iar montantul posterior lasa sa se intrevada linia caracteristica unui coupe. In partea posterioara, blocurile optice bine proportionate traseaza un nou design si se incadreaza foarte bine intre liniile portbagajului, evidentiate de un eleron foarte discret.
Asteptat sa isi faca apritia live la Frankfurt, noul Saab 9-5 nu va putea fi admirat pe strazi decat spre sfarsitul anului. Pentru cei care isi doresc sa vada variata break sau Station Wagon, lansarea este programata la sase luni dupa debutul oficial al sedanului.
via | Autowereld
Stiri similare
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Abarth a prezentat cea mai puternică iterare a lui Punto, numită Punto Supersport. Acesta are un motor 1.4 Multiair Turbo de 180 CP şi accelerează de la 0 la 100 km/h în 7.5 secunde. (28.05)
-
Mercedes lucrează în prezent la o cutie automată cu nouă rapoarte pentru viitoarea generaţie S-Klasse. Transmisia va asista şi o versiune diesel-hibrid ce promite un consum de 2 litri/100 km. (28.05)
-
Ssangyong a publicat o serie de imagini şi un film pentru a anunţa faceliftul operat pe Rexton. SUV-ul are acum o faţă nouă şi două motoare diesel asistate de o transmisie Mercedes. (28.05)
Prețuri mașini noi
-
Audi A5 Sportback facelift Preţ: de la 34.920 €
-
BMW Seria 1 Coupe facelift Preţ: de la 28.334 €
-
BMW Seria 7 Preţ: de la 79.484 €
-
Chevrolet Aveo Sedan Preţ: de la 9.820 €
-
Citroen Berlingo Furgon Preţ: de la 13.850 €
-
Citroen DS4 Preţ: de la 19.890 €
-
Ford Grand C-Max Preţ: de la 19.200 €
-
Ford Kuga Preţ: de la 27.150 €
-
Lancia Ypsilon Preţ: de la 13.160 €
-
Lexus IS Preţ: de la 33.900 €
-
Mazda 2 facelift Preţ: de la 12.130 €
-
Mercedes-Benz Clasa B Preţ: de la 24.924 €
-
Mercedes-Benz Clasa E Preţ: de la 41.695 €
-
Mercedes-Benz Clasa M Preţ: de la 55.955 €
-
Opel Insignia Sports Tourer OPC Preţ: de la 41.810 €
-
Skoda Octavia Combi Preţ: de la 15.948 €
-
Toyota Hilux Cabina Extra facelift Preţ: de la 28.550 €
-
Volvo S60 Preţ: de la 27.900 €













Daca ar mai umbla putin si la tehnica, sa se debaraseze mai mult de GM, Saab si-a mai castigat un admirator.