Gergo Szabo

Joi, 13 Martie 2014 | Motorsport

BCR Leasing are ca obiectiv o dublă clasare pe podium în sezonul 2014 al CNR

BCR Leasing Rally Team şi-a prezentat cele patru echipaje cu care va aborda sezonul 2014 al Campionatului Naţional de Raliuri, în care Edwin Keleti şi Gergo Szabo vor să termine pe primele trei poziţii ale clasamentului general.
Joi, 06 Februarie 2014 | Motorsport

Gergo Szabo, coechipierul lui Keleti la BCR Leasing Rally Team în 2014

Gergo Szabo a semnat un contract cu BCR Leasing Rally Team şi va fi coechipierul lui Edwin Keleti în sezonul 2014 al Campionatului Naţional de Raliuri.
Duminica, 27 Octombrie 2013 | Motorsport

Gergo Szabo a câştigat Raliul Harghitei, ultima etapă a sezonului de CNR

Sezonul 2013 al Campionatului Naţional de Raliuri s-a încheiat cu victoria obţinută de Gergo Szabo în Raliul Harghitei, la capătul unei lupte echilibrate cu conaţionalul său David Botka.
Marti, 25 Iunie 2013 | Motorsport

Delecour a câştigat Raliul Clujului, un spectator a decedat

Francois Delecour a câştigat Raliul Clujului după ce ultima probă specială a fost anulată în urma decesului suferit de un spectator aflat într-o zonă interzisă.
Luni, 25 Martie 2013 | Motorsport

Delecour a câştigat Raliul Brasovului după o luptă dramatică cu Porcişteanu

Francois Delecour a câştigat prima etapă a sezonului din Campionatului Naţional de Raliuri după ce Vali Porcişteanu a suferit un accident chiar în ultima probă specială.
Miercuri, 20 Martie 2013 | Motorsport

Start în sezonul 2013 al Campionatului Naţional de Raliuri!

Campionatul Naţional de Raliuri începe la sfârşitul acestei săptămâni la Braşov şi propune o luptă echilibrată pentru titlu între Francois Delecour şi Valentin Porcisteanu.
Vineri, 15 Iulie 2011 | Motorsport

OFICIAL: Tempestini câştigă Raliul Sibiului după descalificarea lui Szabo

Gergo Szabo, pilotul care ieşise învingător anul acesta în Raliul Sibiului, a fost descalificat după intervenţii neregulamentare asupra maşinii de concurs.
Luni, 11 Octombrie 2010 | Motorsport

Gergo Szabo a câştigat Campionatul Naţional de Raliuri

Gergo Szabo a reuşit să câştige weekendul acesta şi ultima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri, desfăşurată la Iaşi, asigurându-şi astfel titlul suprem.