Mihai Marinescu

Luni, 03 Iunie 2013 | Motorsport

Marinescu şi Vişoiu, evoluţii modeste în cursele de Formula Renault 3.5 şi AutoGP

Mihai Marinescu a obţinut doar un loc 14 în etapa de Formula Renault 3.5 de la Spa-Francorchamps, în timp ce Robert Vişoiu a câştigat două puncte în etapa de AutoGP de la Silverstone.
Joi, 30 Mai 2013 | Motorsport

Weekend plin de motorsport: WRC, CNR, AutoGP şi Formula Renault

Sfârşitul săptămânii aduce etape în Campionatul Mondial de Raliuri şi Campionatul Naţional de Raliuri, iar România are reprezentanţi şi în AutoGP şi Formula Renault 3.5.
Miercuri, 29 Mai 2013 | Formula 1

Marinescu revine în Formula Renault 3.5 la Spa-Francorchamps

Mihai Marinescu va concura în cursele de Formula Renault 3.5 de la Spa-Francorchamps după ce a absentat în etapa precedentă de la Monaco.
Joi, 23 Mai 2013 | Motorsport

Mihai Marinescu renunţă temporar la participarea în Formula Renault 3.5

Mihai Marinescu a decis să nu participe la etapa de la Monaco din cadrul competiţiei Formula Renault 3.5 pentru că echipa sa a refuzat să modifice condiţiile financiare ale contractului.
Luni, 29 Aprilie 2013 | Motorsport

Marinescu, dublu abandon în etapa de Formula Renault 3.5 de la Aragon

Mihai Marinescu a abandonat în ambele curse de Formula Renault 3.5 de la Aragon în urma unor defecţiuni tehnice la monopostul Zeta Corse.
Vineri, 26 Aprilie 2013 | Motorsport

Ploaia şi opririle la boxe, provocările lui Marinescu în cursele de FR 3.5 de la Aragon

Mihai Marinescu va concura în acest weekend în a doua etapă de Formula Renault 3.5 a sezonului, în care va experimenta opririle la boxe pentru prima oară după patru ani.
Luni, 08 Aprilie 2013 | Motorsport

Marinescu a terminat în puncte ambele curse de Formula Renault 3.5 de la Monza

Mihai Marinescu a obţinut cinci puncte în cele două curse de Formula Renault 3.5 de la Monza, în ciuda prestaţiilor dezamăgitoare din calificări.
Vineri, 05 Aprilie 2013 | Motorsport

Marinescu, locul 21 în testele de Formula Renault 3.5 de la Monza

Mihai Marinescu a ocupat locul 21 în sesiunea de teste de trei ore de la Monza premergătoare noului sezon din Formula Renault 3.5.
Joi, 04 Aprilie 2013 | Motorsport

Marinescu: "Va fi dificil să lupt pentru podiumuri în Formula Renault 3.5"

Mihai Marinescu consideră că nu are şanse să lupte pentru podiumuri în Formula Renault 3.5, întrucât nu cunoaşte bine competiţia, iar echipa pentru care concurează este nouă în campionat.
Miercuri, 03 Aprilie 2013 | F1 TOP

Avancronica sezonului 2013 al Formulei Renault 3.5, competiţia în care concurează Marinescu

Pilotul român Mihai Marinescu începe la sfârşitul acestei săptămâni o nouă aventură în competiţia Formula Renault 3.5.
Marti, 02 Aprilie 2013 | Motorsport

Mihai Marinescu va concura în Formula Renault 3.5 în 2013

Mihai Marinescu va concura în acest sezon în competiţia Formula Renault 3.5 pentru echipa Zeta Corse, urmând să debuteze la Monza la sfârşitul acestei săptămâni.
Luni, 17 Decembrie 2012 | Formula 1

Mihai Marinescu a lansat un simulator de curse la Braşov

Mihai Marinescu a prezentat la Braşov simulatorul de curse Formula Racing, realizat de pilotul român pe baza proiectului său de diplomă.
Vineri, 07 Decembrie 2012 | Formula 1

Formula 2, competiţia în care a concurat Marinescu, a fost anulată

Sezonul 2013 al Formulei 2 a fost anulat de FIA din cauza interesului scăzut din partea piloţilor, ca urmare a formatului neadecvat centrat pe o singură echipă.
Duminica, 30 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu termină sezonul cu un loc patru la Monza

Mihai Marinescu a terminat pe locul patru ultima cursă de Formula 2 a sezonului şi a încheiat pe locul cinci în clasamentul general.
Sambata, 29 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul şase în prima cursă de la Monza

Mihai Marinescu a terminat pe locul şase prima cursă de Formula 2 de la Monza şi a pierdut orice şansă să termine sezonul în primii trei.
Vineri, 28 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locurile 3 şi 8 în antrenamentele de la Monza

Mihai Marinescu a obţinut locurile trei şi opt în cele două sesiuni de antrenamente de la Monza din cadrul ultimei etape a sezonului din Formula 2.
Joi, 27 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locurile 1 şi 3 în testele de la Monza

Mihai Marinescu a ocupat locurile 1 şi 3 în cele două sesiuni de teste de pe circuitul de la Monza înaintea ultimei etape a sezonului de Formula 2.
Duminica, 09 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul şapte în a doua cursă de la Hungaroring

Mihai Marinescu a terminat pe locul şapte a doua cursă de Formula 2 de la Hungaroring şi are doar şanse teoretice să termine în primii trei la finalul sezonului.

Formula 2: Marinescu, locul trei în calificări, retrogradat cu cinci poziţii

Mihai Marinescu a terminat pe locul trei calificările pentru a doua cursă de la Hungaroring, dar va pleca doar de pe opt după o penalizare de cinci poziţii pentru incidentul din cursa de sâmbătă.
Sambata, 08 Septembrie 2012 | Formula 1

Formula 2: Marinescu, locul cinci în primele calificări din Ungaria

Mihai Marinescu a ocupat locul cinci în prima sesiune de calificări de Formula 2 de la Hungaroring, în timp ce Robert Vişoiu va pleca de pe 12 în prima cursă de GP3 de la Monza.