VIDEO: Fifth Gear compară Skoda Superb Kombi cu Mercedes E-Klasse Estate
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Fifth Gear pune faţă în faţă cele mai generoase două break-uri ale momentului: Skoda Superb Kombi şi Mercedes E-Klasse Estate. Chiar dacă se adresează unui altfel de public, cele două modele au şi puncte comune.
Stiri similare
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Video
-
Land Rover a publicat un film de atmosferă care ne introduce în programul de patru zile pe care constructorul britanic l-a realizat pentru clienţi în această iarnă în zona Hameenlinna, lângă Helsinki. (28.05)
-
Uneori măiestria şoferilor de camion nu poate fi exprimată în cuvinte. Imaginile următoare dovedesc că nici o provocare nu este prea mare pentru această categorie de şoferi. (28.05)
-
Jay Leno a testat Tata Nano în India. Materialul este unul lung şi interesant şi este filmat parţial în stil Bollywood. (28.05)
Prețuri mașini noi
-
Audi A5 Cabriolet facelift Preţ: de la 39.270 €
-
Audi A6 Avant Preţ: de la 43.570 €
-
Chevrolet Aveo 5 usi (2008) Preţ: de la 11.260 €
-
Citroen C4 Picasso Preţ: de la 18.025 €
-
Dacia Logan Pick-up Preţ: de la 8.000 €
-
Mercedes-Benz G 65 AMG Preţ: de la 275.280 €
-
Nissan Murano (2009) Preţ: de la 43.740 €
-
Peugeot 308 SW facelift Preţ: de la 21.183 €
-
Porsche Panamera S Hybrid Preţ: de la 116.995 €
-
Renault Laguna Coupe Preţ: de la 30.950 €
-
Renault Symbol Preţ: de la 9.500 €
-
Skoda Fabia Combi Preţ: de la 11.368 €
-
Subaru Legacy Tourer Preţ: de la 34.708 €
-
Volkswagen Caddy Maxi Preţ: de la 20.063 €
-
Volkswagen Golf 6 (3 usi) Preţ: de la 15.574 €
-
Volkswagen Polo GTI (3 usi) Preţ: de la 19.772 €
-
Volkswagen Tiguan facelift Preţ: de la 23.307 €
-
Volvo S60 Preţ: de la 27.900 €
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












ACEST TEST ARATACAT DE MULT S-A APROPIAT CLASS ADE MIJLOC DE CEA PREMIUM
JOKER daca tu spui ca skoda este in fata Mercedesului inseamna ca habar nai ce inseamna o masina
mai gandestete poate cele 2 masini sunt alte marci
Ba-i oamenilor, trezirea. Luati un exemplu de dincolo. Skoda are o crestere semnificativa de vanzari in Germania fata de alte modele unde sunt in scadere. Pentru ca neamntul de exemplu cauta calitate in primul rand, sigla de pe capota e printre ultimele. SI daca chiar visati toti Audi Mercedes si Bmw singurele modele care se desprind de alte firme sunt A8, S-Klass, si Seria 7. Si nici Phaeton-ul de la VW nu e o masina de neglijat. Superb se situeaza undeva intre C-klass si E-klass per total. Eu am avut Skoda Superb, model ca cel din clip dar limuzina, iar acum nu de mult am achizitionat un C-klass. La comfort si spatiu este net superior Superbul. Calitatea materialelor este aceeasi si tinde spre premium. Un plus pentru navigatia Mercedes fata de cea de la Superb (chit ca e touch). A, si am observat si in clip faptul ca ei zic ca suspensia este cam ferma. Normal ca suspensia la superb este ferma din moment ce e dotat cu jante de 18 " fata de 17"de la e-klass. La mine situatia e invers. Am avut 17" pe superb si 18" pe C. La drumuri denivelate comfortul scade sesizabil la Mercedes. In fine, ideea mea este sa nu mai fim asa inchisi la minte si sa vedem doar cele 3 well known brand-uri. Deoarece in clasa mare/medie/mica concurenta este destul de stransa. Cum spuneam mai sus, Sunt 3 modele care scot in evidenta cu adevarat mercedes-ul aud-ul si bmw-ul.