Dacă ai o instalație eoliană, hidro sau solară și produci energie în exces, atunci, da, merită să produci hidrogen, dacă aparatura de electroliză e mai rentabilă decât soluția de stocare în baterii.
@danv6:
Ce nu înțelegi tu și mulți alții este că producerea hidrogenului presupune un mare consum de energie. Deci, unde ajungem? Dacă mai pui și pierderile, ești net pe minus.
Ultimele comentarii
1308 in total