Seat, dacă ai înțelege ce înseamnă un raport de compresie scăzut, n-ai mai întreba dacă trebuie musai benzină > 98. Primul motor de acest tip, produs în serie, mi se pare o performanță admirabilă. Nu cred că e cazul să faci mișto de această realizare.
K, US Army au astfel de motoare și pe camioane, blindate etc., nu numai pe tancuri. Funcționează chiar și cu păcură. Dar au un randament scăzut. Despre poluare, ce să mai vorbim! Eu aș vrea să văd un propulsor modern, care poate funcționa ca m.a.s. și ca m.a.c., cu benzină, gpl/cng și motorină la un randament mai bun decât cele din prezent și cu emisii nocive cât mai reduse. Cred că noul motor de la Nissan poate fi un pas către această direcție.
Ultimele comentarii
1308 in total