• Home
  • ŞTIRI
    • Auto
    • Motorsport
    • Aventour la feminin
    • Aventour la feminin 2023
    • RomanianRoads Luxury Edition
  • TEST DRIVE
  • Maşini noi
    • Abarth
    • Alfa Romeo
    • Alpine
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Citroen
    • Cupra
    • Dacia
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Geely
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Isuzu
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lamborghini
    • Land Rover
    • Leapmotor
    • Lexus
    • Lotus
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes-Benz
    • MINI
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Range Rover
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • SEAT
    • Skoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Tata
    • Tesla
    • Toyota
    • Volkswagen
    • Volvo
    • Toate mărcile
    Topurile Automarket
    • Topul celor mai economice mașini de oraș
    • Cele rapide masini sub 30000 euro
    • Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
    • Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
    • Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
    • Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
    • Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
    • Cele mai ieftine mașini din România
    • Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
    • Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
    • Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
    • Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
  • RETRO
  • Login
Automarket.ro
×
  • Masini noi
  • Stiri
  • Aventour la feminin
  • Aventour la feminin 2023
  • RomanianRoads Luxury Edition
  • Test Drive
  • Topuri
  • Retro
  • Login
  • Termeni si conditii
  • Descarca aplicatie

mishazaitev

  • Membru din 14.02.2014
  • Varsta 2026
  • Locatie nespecificat
  • Sex Masculin

Ultimele comentarii

 1292 in total
  • Faza asta cu "trebuie sa postezi astfel incat sa obti rezultatele pe care le doresti" e tare! Ce rezultate? O fi si asta un punct de vedere pentru unul a carui unica satisfactie in viata este aceea de a primi voturi pozitive! Mari rezultate, n-am ce zice mai ales ca sunt obtinute cu pretul unei lipse de verticalitate. Sfatul meu e sa ramai la sh-urile pe care le visezi si sa nu te pronunti cu privire la masini noi. Cum coste un Elantra 13000, cand un Logan MCV 1.5 dci 90 cp full se apropie de valoarea asta? Iar faza cu adusul "perfect la linie" dovedeste, inca odata, faptul ca nu esti capabil sa-ti depasesti conditia de amator de sh-uri din anii '90. Cine da 17 000 de euro pe o masina isi permite CASCO, motiv pentru care isi permite sa ceara inlocuirea piesei in cazul in care reparatia nu e "perfect la linie"! Daca tu in caz de accident usor te duci cu rabla la nea Vasile sa-i puna 3 kile de kit si sa-i dea doua ciocane, gandeste-te ca altii isi permit mai mult!
    Preţuri Hyundai Elantra facelift în România: berlina pleacă de la 17.670 euro
  • @Dacia Plant Tu nu numai ca ti-ai facut un job din a-i contrazice pe toti cand e vorba de masini noi, dar, mai nou, asta nefiindu-ti suficient, ai inceput sa te contrazici pe tine insuti. La orice stire despre Dacia nu mai stii cum sa ponegresti masina autohtona. Ba ca-i prea proasta, ba ca-i prea scumpa, ba ca ca nu-i deloc confortabila, ba ca are tehnologie invechita. Culmea este ca admiratorii masinilor produse la Mioveni, care nu ti-au citit balariile si insultele pe care le adresezi autoturismelor romanesti fara sa scapi nicio ocazie in acest sens, sunt chiar tentati sa-ti dea manute rosii, Acum te folosesti de Dacia ca sa ponegresti o masina a altui producator, dintr-un cu totul alt segment, asa cum faci cu multe alte masini despre care habar n-ai, dar despre care-ti dai totusi cu parerea fara ca macar sa te fi urcat in ele! Care-i rostul acestei discutii? Nici Loganul si nici Elantra, oricat de diferite ar fi, nu corespund idealului tau in domeniul auto, ideal care se rezuma la 2.0 TDI-ul ala de 400 000 Km (REALI), cu scaune imbracate in piele, in care preferi sa ramai in drum, decat sa circuli cu o masina noua, mai modesta, dar ale carei roti se invart!
    Preţuri Hyundai Elantra facelift în România: berlina pleacă de la 17.670 euro
  • Mini Betoniera n-avem ?
    Aventura Mini Disco: cea mai mică şi mai rapidă discotecă din lume
  • @Dacia Plant Tu vrei sa ne convingi pe zi ce trece fie de cat de rau intentionat esti legat de tot ce e romanesc, fie ca efectiv nu ai habar de nimic si dai din gura (a se citi din taste) ca sa te afli in treaba. Cum sa nu fie bine pentru statul roman? In primul rand, statul roman mai este in actionar, minoritar ce-i drept, la Dacia ceea ce inseamna ca o parte din profitul companiei i se cuvine. In al doilea rand francezii platesc impozit pe profit statului roman. Fabrica are angajati romani care la randul lor contribuie la bugetul de stat cu impozit pe venit, contributii la casele de pensii, somaj, asigurari de sanatate etc. Daca numarul acestora s-ar dubla, s-ar dubla si sumele pe care acestia le platesc. Inainte sa te vaiti ca Dacia e prea scumpa si ca multi romani nu si-o permit ar trebui sa te intrebi de ce? Iti spun eu de ce, pentru ca nu exista foarte multe companii ca Dacia in Romania? Tot dai ca exemplu Germania! Pai cum o sa ajunga vreodata Romania la nivelul Germaniei cand noi le cumparam sh-urile iar ei isi cumpara masini noi aducand bani reali, fiscalizati si impozabil in propria lor economie. N-ai decat sa-ti doresti ce masina vrei tu sa-ti doresti si mai ales sa ti-o si poti permite! Insa de la a te zbate permanent intre frustrarile legate de fa ca n-ai reusit sa emigrezi si de faptul ca nu-ti permiti nici un sh cumsecade, nici un Logan nou si a nu recunoaste meritele unei intreprinderi care de bine de rau nu doar ca aduce profit acestei tari, dar o mai si reprezinta cu cinste intr-o perioada si mai ales intr-o tara in care multi altii o fac de ras, e o cale care se pare ca pentru tine nu este prea lunga.
    Dacia în Franţa: creştere de 45.6% a înmatriculărilor în aprilie
  • @@Cristi Haidi bre.... Auto Union era in facere pe vremea lui Avant! Cand a facut ceva mai devreme decat Citroen? S-a fondat in 1936. Nu confunda cu echipa de curse ca-i o alta poveste. Si daca tot vorbesti de Auto Union, ar trebui sa ne pomenesti si despre una dintre membrele acestei uniuni, anume DKW care, pe vreme cand Citroen facea Avant cu tractiune fata si caroserie auto-portanta, produce masini cu caroserie din lemn invelite cu o piele foarte bine intinsa. Ce a inovat Citroen? Mai nimic... A pordus in serie prima masina cu tractiune fata, prima masina cu suspensie independenta, primele masini cu suspensie pe perna de aer etc. (hidropneumatica), prima suspensie auto-reglabila, faruri reglabile in functie de directie. Si inca ceva. Pe langa propriile inovatii marele merit al acestei marci este acela de a implementa inovatiile altora in productia de serie (motorul flotant, caroseria autoportanta) Si dincolo de toate astea uita-te la ce forma aveau masinile altor producatori in 1955 cand a aparut DS si ai sa intelegi ca masina asta din punctul de vedere al designului a fost cu 20 de ani inainte fata de TOT ce se gasea pe piata. Eu nu am incercat sa conving pe nimeni, tu ne-ai convins ... pe toti.
    Citroen aniversează 80 de ani de la lansarea lui Traction Avant
Pagina
12345...233234235...
  • CE MASINA /MASINI CONDUC Nespecificat
  • CE MASINI AM MAI CONDUS Nespecificat
  • MASINA LA CARE VISEZ Nespecificat
  • TOP MASINI Nespecificat
imedia © 2006-2026 iMedia Plus Group.
Toate drepturile rezervate. Termeni şi condiţii
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău