- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Kubica lupta in continuare pentru titlu
Publicat Joi, 11.09.2008
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Pilotul echipei BMW-Sauber a ocupat prima pozitie a clasamentului la inceputul sezonului, iar acum a revenit pe locul 3 dupa Marele premiu al Italiei.
Desi distanta fata de Lewis Hamilton este de 18 puncte, polonezul este in continuare increzator in sansele sale la titlul mondial.
"Inca ma gandesc sa dau tot ce am mai bun si sa lupt pentru campionat", a declarat Kubica la Monza. "Trebuie sa folosesc toate oportunitatile, ca atunci cand Kimi Raikkonen a iesit, si alte curse ciudate ca aceasta. Altfel, in cursle normale, este dificil, fara greseli si probleme din partea celor de la McLaren si Ferrari este dificil sa ii batem".
Kubica a admis insa ca prioritatea echipei a fost obtinerea a cat mai multe puncte in clasamentul constructorilor. "Sunt pilot de curse si lupt sa dau tot ce am mai bun, si fac asta pentru mine si pentru echipa. Este evident ca daca castig 8 puncte ele se duc in contul echipei si in contul meu, dar poate ca in ultima vreme prioritatea echipei a fost diferita fata de a mea".
"De aceea am o senzatie ca sunt singurul suficient de stupid si nebun sa ma gandesc la titlu in acest sezon. Pana cand nu voi mai avea nicio sansa trebuie sa fac asta si sper ca echipa face la fel. Cred ca incearca sa faca asta".
Kubica a admis inca ca echipa sa nu a reusit sa tina pasul cu Ferrari si McLaren odata cu inceperea sezonului european. "Nu cred ca am imbunatatit masina la fel de mult ca Ferrari si McLaren. Daca intri serios in amanunte, in primele trei curse am fost la un nivel similar cu Ferrari si McLaren, dar cand am ajuns in Europa distanta a devenit mai mare".
Adauga un comentariu
Trimite-ne mesajul tău
Comentarii (2)