- Home
- ŞTIRI
- TEST DRIVE
-
Maşini noi
- Topul celor mai economice mașini de oraș
- Cele rapide masini sub 30000 euro
- Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
- Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
- Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
- Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
- Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
- Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
- Cele mai ieftine mașini din România
- Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
- Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
- Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
- Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
- RETRO
- Login
Formula 1
Kubica: "Trebuie sa imi schimb stilul de a pilota"
Publicat Vineri, 01.06.2007
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Robert Kubica, pilotul celor de la BMW-Sauber, a declarat ca anul acesta in Canada va trebui sa isi schimbe stilul de a pilota pentru ca va merge cu Bridgestone, in timp ce anul trecut a rulat cu Michelin.
"Va fi interesant sa vedem cum ma voi acomoda cu cauciucurile Bridgestone, tinand cont de faptul ca anul trecut rulam cu Michelin. Voi fi nevoit sa imi schimb stilul de a pilota. Ne-am imbunatatit mult masina, mai ales din punctul de vedere aerodinamic", declara polonezul.
Robert a reusit sa acumuleze 12 puncte pana acum, aflandu-se pe locul al saptelea in clasamentul pilotilor.
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău
Trimite-ne mesajul tău
Kubica: "Trebuie sa imi schimb stilul de a pilota"
Ma intreb daca pilotii care se plang de aderenta mai mica prefera o masina subviratoare sau supraviratoare. Alonso depilda prefera subvirator si e de inteles de ce nu-i place lipsa de aderenta. Dar Lewis depilda facea arta din supravirare la Monaco.
Posibil si asta sa fie un motiv pentru care Alonso a mai incetinit ,iar Lewis e asa rapid. Iar Kubica sa aiba aceeasi problema.