Mads Ostberg

Vineri, 29 Noiembrie 2013

WRC: Citroen va anunţa piloţii echipei de WRC în 16 decembrie

Citroen va anunţa în 16 decembrie programul pentru sporturile cu motor din sezonul 2014, inclusiv linia de piloţi pe care o va alinia în Campionatul Mondial de Raliuri.
Duminica, 17 Noiembrie 2013

WRC: Ogier a câştigat Raliul Marii Britanii, ultima etapă a sezonului de WRC

Sebastien Ogier a dominat autoritar Raliul Marii Britanii şi a încheiat în stil de mare campion sezonul 2013 al Campionatului Mondial de Raliuri.
Luni, 28 Octombrie 2013

WRC: Ogier a câştigat Raliul Spaniei după o revenire spectaculoasă şi a adus titlul constructorilor pentru Volkswagen

Sebastien Ogier a recuperat spectaculos timpul pierdut în urma unei pene şi a câştigat la pas Raliul Spaniei. În urma performanţei, Volkswagen a cucerit matematic titlul constructorilor.
Vineri, 25 Octombrie 2013

WRC: Citroen are cinci piloţi pe lista scurtă pentru sezonul 2014

Citroen a confirmat vineri că Mikko Hirvonen, Dani Sordo, Kris Meeke, Robert Kubica şi Mads Ostberg luptă pentru cele două locuri disponibile la echipă pentru sezonul 2014 al WRC.
Luni, 05 August 2013

WRC: Ogier a câştigat Raliul Finlandei: "Este un vis devenit realitate"

Sebastien Ogier a câştigat pentru prima oară Raliul Finlandei, în timp ce Thierry Neuville şi-a adjudecat locul doi după o luptă palpitantă cu Mads Ostberg.
Marti, 25 Iunie 2013

WRC: Ogier a dominat autoritar Raliul Italiei, Kubica a câştigat din nou la clasa WRC2

Sebastien Ogier a câştigat fără emoţii Raliul Italiei după ce a fost lider la finalul fiecărei probe speciale, în timp ce Robert Kubica a triumfat la clasa WRC2.
Luni, 03 Iunie 2013

WRC: Latvala a câştigat Raliul Greciei, Kubica a triumfat la clasa WRC2

Jari Matti Latvala a câştigat Raliul Greciei după ce a profitat de abandonul lui Sebastien Ogier în prima probă şi a scăpat de un protest intentat de Citroen. Robert Kubica a câştigat la clasa WRC2.
Luni, 15 Aprilie 2013

WRC: Sebastien Ogier a câştigat Raliul Portugaliei

Sebastien Ogier a obţinut victoria în Raliul Portugaliei în ciuda unei uşoare răceli şi a unei defecţiuni la ambreiaj, ajutat însă şi de abandonurile suferite de Mads Ostberg şi Dani Sordo.
Joi, 11 Aprilie 2013

WRC: Avancronica Raliului Portugaliei: Ogier favorit, Kubica debutează pe macadam

Sebastien Ogier este principalul favorit la victorie în Raliul Portugaliei, însă toate privirile se vor îndreptă spre Robert Kubica, care debutează pe macadam la clasa WRC2.
Luni, 14 Ianuarie 2013

WRC: Începe Campionatul Mondial de Raliuri - Program part-time pentru Loeb, Volkswagen mizează pe surpriză

Noul sezon al Campionatului Mondial de Raliuri va oferi un nou campion mondial după retragerea parţială a lui Sebastien Loeb, iar Volkswagen speră să profite de această oportunitate.