"De atunci și până în prezent, japonezi au vândut 200.000 de mașini."
Cum spuneam și cu alte ocazii, Mirică, lasă-te de scris! Nu-i de tine. Rezumă-te la tv. Poate că acolo pari mai ocoș.
"Propulsia alternativă ar putea duce la folosirea unei arhitecturi cu motor central, ceea ce ar diferenția clar MR2 de vechiul rival, Mazda MX-5."
Curat murdar, coane Mirică!
Din câte îmi amintesc, ultimul MR2 (W30) avea motorul amplasat central - transversal. Chiar din poza articolului se poate deduce asta, dacă observi amplasarea prizelor de aer. Pe vremea aia, MR2 concura, zic eu, mai mult cu MGTF.
Acum, eu nu știu ce credeai tu, dar eu zic că urmașul lui MR2 ar trebui să aibă aceeași configurație, cu hibrid sau simplu. Așa că nu știu ce schimbare vezi tu aici când spui că l-ar diferenția clar de MX-5. Ce, acum 15 ani, nu se difeențiau destul de clar?!
Ultimele comentarii
1308 in total