Motorsport

Sambata, 11 Aprilie 2015

Formula 1: Rosberg, "enervat" de diferenţa infimă pentru care a pierdut pole position-ul

Nico Rosberg a admis că este enervant să piardă pole position-ul la Shanghai pentru numai 0.042 secunde, în timp ce Lewis Hamilton anticipează că Ferrari va avea un ritm bun de cursă.
Nico Rosberg avea nevoie de un pole position în Marele Premiu al Chinei pentru a-şi spori şansele de a reduce diferenţa de 10 puncte... 3 comentarii
Sambata, 11 Aprilie 2015

Formula 1: Vettel, surprins de viteza demonstrată de Mercedes în calificări

Sebastian Vettel nu se aştepta să fie cu o secundă mai lent în calificări comparativ cu piloţii Mercedes, în timp ce Kimi Raikkonen este dezamăgit de locul şase ocupat pe grila de start.
Mercedes a monopolizat prima linie a grilei de start pentru Marele Premiu al Chinei prin Lewis Hamilton şi Nico Rosberg, care au fost... 16 comentarii
Sambata, 11 Aprilie 2015

Formula 1: Hamilton l-a învins la limită pe Rosberg în calificările din China!

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Chinei după ce l-a învins cu numai 0.042 secunde pe coechipierul său de la Mercedes, Nico Rosberg. Sebastian Vettel va pleca de pe locul trei.
Calificările pentru Marele Premiu al Chinei au oferit un nou duel palpitant pentru pole position între cei doi piloţi ai echipei... 9 comentarii
Sambata, 11 Aprilie 2015

Formula 1: Ferrari, şanse mici să lupte cu Mercedes pentru victorie în China

Ferrari este capabilă să lupte cu Mercedes în China cu pneurile medium, însă diferenţa majoră de performanţă cu cauciucurile soft face ca victoria la Shanghai să fie puţin probabilă, potrivit datelor din antrenamente.
Ferrari a avertizat că victoria obţinută în Marele Premiu al Malaysiei se datorează în bună măsură temperaturilor ridicate... 4 comentarii
Sambata, 11 Aprilie 2015

Formula 1: China, antrenamente 3: Hamilton, cel mai rapid

Lewis Hamilton a ocupat prima poziţie şi în ultima sesiune de antrenamente libere de la Shanghai, în faţa coechipierului său Nico Rosberg şi a celor doi piloţi ai Scuderiei Ferrari, Sebastian Vettel şi Kimi Raikkonen.
Mercedes a continuat să domine Marele Premiu al Chinei şi în cadrul ultimei sesiuni de antrenamente libere, iar Lewis Hamilton a fost... 7 comentarii
Vineri, 10 Aprilie 2015

Formula 1: Alonso crede că McLaren va ajunge în a doua parte a calificărilor

Fernando Alonso anticipează că McLaren va reuşi să pătrundă în a doua parte a calificărilor de la Shanghai după prestaţiile peste aşteptări din antrenamente.
15 comentarii
Vineri, 10 Aprilie 2015

Formula 1: Mercedes anticipează o luptă echilibrată cu Ferrari

Lewis Hamilton şi Nico Rosberg anticipează o luptă echilibrată cu Ferrari în Marele Premiu al Chinei după performanţele italienilor din antrenamente.
2 comentarii
Vineri, 10 Aprilie 2015

Formula 1: Enzo Ferrari va fi interpretat de Robert De Niro în filmul biografic "Ferrari"

Robert De Niro, unul dintre cei mai apreciaţi actori americani, îl va interpreta pe Enzo Ferrari într-un film despre viaţa fondatorului Scuderiei Ferrari care va avea premiera în cinematografe în 2016.
5 comentarii
Vineri, 10 Aprilie 2015

Formula 1: Red Bull insistă că se va retrage din Formula 1 dacă nu este suficient de competitivă

Dietrich Mateschitz a confirmat că Red Bull se va retrage din Formula 1 dacă echipa nu va fi competitivă sau dacă Renault vă părăsi competiţia.
7 comentarii
Vineri, 10 Aprilie 2015

Formula 1: China, antrenamente 2: Hamilton rămâne pe primul loc, accident major pentru Massa

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp şi în a doua sesiune de antrenamente din China, însă a fost urmat de Kimi Raikkonen (Ferrari) şi Daniel Ricciardo (Red Bull).
Mercedes a rămas cea mai în formă echipă şi în a doua sesiune de antrenamente libere din cadrul Marelui Premiu al Chinei, întrucât Lewis Hamilton a ocupat din nou prima... 43 comentarii
Intrebari & Raspunsuri Close
Inchide notificarea pentru