Motorsport

Joi, 27 Septembrie 2012

Formula 1: Formula 2: Marinescu, locurile 1 şi 3 în testele de la Monza

Mihai Marinescu a ocupat locurile 1 şi 3 în cele două sesiuni de teste de pe circuitul de la Monza înaintea ultimei etape a sezonului de Formula 2.
Sezonul 2012 al competiţiei Formula 2 se încheie la sfârşitul acestei săptămâni cu etapa programată pe circuitul de la Monza. Înaintea evenimentelor oficiale din acest... 1 comentariu
Joi, 27 Septembrie 2012

Formula 1: Prost va pilota un monopost Red Bull de Formula 1

Alain Prost va reveni la sfârşitul acestei săptămâni la volanul unui monopost de Formula 1. Francezul va pilota un Red Bull din 2010 pe circuitul de la Paul Ricard.
Etapa de la finalul acestei săptămâni din cadrul competiţiei World Series by Renault îl va avea ca invitat special pe cvadruplul campion mondial de Formula 1 Alain Prost....
Joi, 27 Septembrie 2012

WRC: Loeb va concura în WRC în 2013 doar cu un program limitat!

Citroen a anunţat că Sebastien Loeb va concura în sezonul 2013 al Campionatului Mondial de Raliuri doar cu un program limitat.
Citroen a anunţat joi la Salonul Auto de la Paris strategia pe care o va avea în sporturile cu motor în următoarele sezoane.... 1 comentariu
Joi, 27 Septembrie 2012

Formula 1: Thailanda: "Vom găzdui o cursă de F1 în nocturnă în 2014"

Thailanda susţine că a ajuns la un acord de principiu cu Bernie Ecclestone pentru a găzdui o cursă de Formula 1 pe timp de noapte începând din sezonul 2014.
Planurile lui Bernie Ecclestone de a înmulţi numărul de curse care se desfăşoară pe timp de noapte în Asia este pe punctul de a fi îndeplinit. Thailanda a anunţat joi prin... 2 comentarii
Joi, 27 Septembrie 2012

Formula 1: Lauda: "Schumacher trebuia să recunoască că a greşit în Singapore"

Niki Lauda l-a criticat pe Michael Schumacher pentru că a susţinut că accidentul cu Jean-Eric Vergne din Singapore a fost provocat de o defecţiune tehnică a monopostului Mercedes.
22 comentarii
Joi, 27 Septembrie 2012

Formula 1: Chirurgul lui Kubica: "Nu-şi va recăpăta niciodată integral mobilitatea la braţul drept"

Chirurgul care l-a operat pe Robert Kubica susţine că pilotul polonez nu va putea niciodată să-şi recapete mobilitatea completă a braţului drept, astfel că revenirea sa în F1 este incertă.
1 comentariu
Joi, 27 Septembrie 2012

Formula 1: Senna a suferit arsuri la spate în cursa din Singapore

Williams a dezvăluit că Bruno Senna a suferit câteva arsuri la spate în timpul cursei din Singapore şi încearcă să determine cauzele pentru acest incident.
Bruno Senna a abandonat duminică în Marele Premiu al statului Singapore cu numai câteva tururi înainte de final într-un moment în care ocupa locul 10. Williams nu a...
Miercuri, 26 Septembrie 2012

Formula 1: Red Bull: "McLaren şi Ferrari s-au aliat împotriva noastră"

Red Bull consideră că McLaren şi Ferrari au format o alianţă verbală pentru a întrerupe dominaţia autoritară a echipei austriece din ultimii trei ani.
Helmut Marko, consultantul celor de la Red Bull, a lansat o nouă serie de ipoteze despre modul în care echipele rivale încearcă să întrerupă dominaţia din ultimele trei... 6 comentarii
Miercuri, 26 Septembrie 2012

Formula 1: Petrov a rămas fără fonduri în negocierile pentru sezonul 2013

Vitaly Petrov a pierdut sprijinul sponsorilor săi şi nu mai poate continua negocierile pentru semnarea unui contract pentru sezonul următor.
Şansele lui Vitaly Petrov de a rămâne în Formula 1 în sezonul următor au scăzut dramatic miercuri după ce Oksana Kosachenko, managerul său, a anunţat că sponsorii săi nu... 3 comentarii
Miercuri, 26 Septembrie 2012

Formula 1: FIA anticipează numeroase depăşiri pe noul circuit de la Austin

Charlie Whiting susţine că noul circuit de la Austin are cel puţin trei-patru zone în care se pot efectua depăşiri.
Charlie Whiting, directorul de curse al FIA, a inspectat la începutul acestei săptămâni noul circuit de la Austin, care urmează să găzduiască Marele Premiu al Statelor Unite... 2 comentarii
Intrebari & Raspunsuri Close
Inchide notificarea pentru