• Home
  • ŞTIRI
    • Auto
    • Motorsport
    • Aventour la feminin
    • Aventour la feminin 2023
    • RomanianRoads Luxury Edition
  • TEST DRIVE
  • Maşini noi
    • Abarth
    • Alfa Romeo
    • Alpine
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Citroen
    • Cupra
    • Dacia
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Geely
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Isuzu
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lamborghini
    • Land Rover
    • Leapmotor
    • Lexus
    • Lotus
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes-Benz
    • MINI
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Range Rover
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • SEAT
    • Skoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Tata
    • Tesla
    • Toyota
    • Volkswagen
    • Volvo
    • Toate mărcile
    Topurile Automarket
    • Topul celor mai economice mașini de oraș
    • Cele rapide masini sub 30000 euro
    • Topul mașinilor cu cele mai mari consumuri
    • Top mașini diesel cu un consum incredibil de mic
    • Topul mașinilor de oraș cu cel mai mare portbagaj
    • Top SUV-uri cu cel mai mare portbagaj
    • Cele mai mici mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai mari mașini disponibile pe piața din România
    • Cele mai scumpe mașini disponibile la vânzare în România
    • Cele mai ieftine mașini din România
    • Cele mai ieftine SUV-uri mici din România
    • Topul mașinilor electrice cu cele mai mari baterii disponibile la noi în țară
    • Cele mai scumpe mașini electrice disponibile în România
    • Cele mai ieftine mașini electrice disponibile în România
  • RETRO
  • Login
Automarket.ro
×
  • Masini noi
  • Stiri
  • Aventour la feminin
  • Aventour la feminin 2023
  • RomanianRoads Luxury Edition
  • Test Drive
  • Topuri
  • Retro
  • Login
  • Termeni si conditii
  • Descarca aplicatie

Kirotractor

  • Membru din 04.02.2016
  • Varsta 2026
  • Locatie nespecificat
  • Sex Masculin

Ultimele comentarii

 2333 in total
  • @Coco: Nicio supărare - doar niciun producător nu-i perfect (nici măcar Lexus, care se apropie doar de perfecțiunea... tehnică, dînd-o în bară însă la alte capitole). Întotdeauna am apreciat deci calitățile produselor VAG / VW dincolo de scandalurile recente, începînd cu aproape miraculoasa ofertă de spațiu interior în raport cu dimensiunile exterioare. Mai vechile modele erau ce-i drept mai fiabile (zic asta nu doar din auzite - am mers 314.000 - !!! - km c-un A4 Avant *1.6 aspirat* luat de nou acum +două decenii fără probleme majore), da-i f. probabil că și creșterea exponențială a complexității high-tech (electronica-n primul rînd, dar și turbinele, EGR-urile etc) să afecteze stricarea defectelor. :-) ...De unde și relativitatea... relativă a legendei *solidității nemțești*, care nu doar la noi văd că rezistă încă, deși motivată doar parțial. Sper însă ca nemții să-și revină total, re-făcînd un pas înainte stimulați de progresele = șuturile :-) coreenilor, nu doar ale japonezilor. P.S. Tema *mașini oficiale scumpe-n țări sărace* e totuși prea stufoasă ca s-o lămurim aici.
    Am văzut noul VW Touareg înaintea tuturor: tot ce trebuie să știi despre a treia generație a SUV-ului german
  • Wow, sărăcuța Românie e a treia piață europeană pt Touareg?! Nu tocmai surprinzător de fapt - prietenii de la guvern / prefecturi etc (cărora Duster-ul le stă-n gît se pare) știu mai bine de ce. ;-) În rest, mașina pare OK, chiar dacă-i total anti-eco-trend cu motoarele alea diesel de +300 CP. Stilul în continuare sobru - frizând chiar banalul- era de așteptat oricum, că asta cer clienții tipici (deși-mi displac liniile orizontale cromate excesiv de multe-n caladru - noroc că lipsă pe R-Line.) Și interiorul *televiziv* era de așteptat (acceptabil estetic doar cînd mega-ecranele-s întunecate), la fel și armada de noi sisteme de asistare-n conducere. Ambele - plusuri care pot deveni minusuri... la fiabilitate (și nu doar în cazul unei CME solare masive = Coronal Mass Ejection.) Concluzie: o să-l și cumpăr, dar numai cînd oi avea de tractat 3,5 tone - adică niciodată. :-) P.S. De apreciat prezentarea exhaustivă a lui Mircea.
    Am văzut noul VW Touareg înaintea tuturor: tot ce trebuie să știi despre a treia generație a SUV-ului german
  • @anonim: Nu, nu m-ai iritat deloc. Ai auzit însă de Daniel Simon? Mai mult ca sigur nu (bagă un *.com* și dai de el pe web.) Eu l-am și cunoscut, pe vremea cînd lucra pentru VW/Audi - și eu la fel, deși mai jos ca rang, înainte să mă retrag în presa auto-moto... germană întâi. Oricum, CV-ul meu de aproape-pensionar - și un simplu chibiț p-aici de fapt, la fel ca voi -, nu interesează pe nimeni. Și chiar dac-aș aduce Zeugniss-uri tot aș fi luat în tărbacă pentru opinii calificate pe felia stil-design (dar e păcat că aproape nimeni nu știe câți români au făcut/fac treabă bună-n industria vestică auto/moto.) Important e doar că omu - care lucrează acum pentru Marvel, Space-X, Hollywood etc, băgîndu-și de mult picioarele-n mizeria din industria/designul auto - putea concepe de-acum +două decenii interioare cu mult peste ăsta al *hipermodernului* 508. S-a retras fiindcă VAG i-a impus să se limiteze la proiectarea de concept-cars (nu ți le mai enumăr, că le poți găsi și singur - sînt celebre.) ...Pentru cine? Pentru Audi, mda - conservatorii ăia împuțiți care din cauza căpoșeniei lor de a rămîne înghețați în proiect (după unii) nici nu prea vînd. :-) Nefiind născut chiar ieri, sper că ai prins deci șpilul. Io fiind însă născut răs-alaltăieri, vă zic *La revedere, tabără dragă*. Stiu că nu contează nici cît negru sub unghie retragerea mea definitivă de pe AM - gașca comentatori experți anonimi -, :-) dar chiar n-are sens să-mi mai pierd timpul aici, sincer. ...Deși a fost uneori distractiv, recunosc.
    Noua generație Peugeot 508 este aici: design sportiv, interior spectaculos și motor pe benzină de 225 CP pentru versiunea GT
  • ...Am reproșat eu oare ceva interiorului?! Nu cred. Liber la impresii deci, stimabili @anonimi. Care fiți totuși convinși că și mărcile cu pretenții și prețuri - mult peste ale PSA ambele - sînt la fel de capabile să proiecteze / fabrice borduri futuriste, doar că NU VOR. În loc să mai perorez însă-n Pustie filosofări oricum inutile pe tema compartimentalizării cu schepsis a ÎNTREGII industrii auto, mai bine mă retrag la depou. :-)
    Noua generație Peugeot 508 este aici: design sportiv, interior spectaculos și motor pe benzină de 225 CP pentru versiunea GT
  • Repet un detaliu postat mai devreme *dincolo*, fiindcă e f. important și lipsește văd (și) aici: spre deosebire de vechiul 508, noul are HAYON ! În rest, cred că mai puțin contează diverse păreri subiective, cum îmi pare și convingerea designerilor PSA că-ar fi vorba de un coupe cu 4 uși. Fiindcă, dacă e s-o luăm pe impresii, mai toate sedanurile medii actuale ar fi.
    Noua generație Peugeot 508 este aici: design sportiv, interior spectaculos și motor pe benzină de 225 CP pentru versiunea GT
Pagina
12345...355356357...
  • CE MASINA /MASINI CONDUC Mazda 2 DE
  • CE MASINI AM MAI CONDUS Nenumarate
  • MASINA LA CARE VISEZ Nu visez masinarii :-)
  • TOP MASINI Nespecificat
imedia © 2006-2026 iMedia Plus Group.
Toate drepturile rezervate. Termeni şi condiţii
Ai sugestii sau intrebări?
Trimite-ne mesajul tău