Feedback

Formula 1

Duminica, 03 Noiembrie

Formula 1: Bottas va pleca din pole position în cursa din Statele Unite! Hamilton, doar locul 5

Valtteri Bottas va pleca din pole position în Marele Premiu al Statelor Unite, în timp ce Lewis Hamilton va fi doar al cincilea în cursa în care poate deveni campion mondial pentru a șasea oară.
Mercedes a obținut pole position pentru cursa de la Austin, însă cel care a reușit această performanță a fost în mod surprinzător Valtteri... 7 comentarii
Vineri, 01 Noiembrie

Formula 1: Formula 1 prezintă designul monoposturilor pentru sezonul 2021: noutățile tehnice vor asigura mai multe dueluri pe circuit

Formula 1 a publicat o galerie foto cu designul monoposturilor pentru sezonul 2021, iar organizatorii susțin că noutățile tehnice vor contribui la creșterea numărului de dueluri pe circuit.
Consiliul Mondial al FIA a adoptat în această săptămână regulamentul tehnic pentru sezonul 2021 al Formulei 1, iar organizatorii au publicat... 8 comentarii
Joi, 31 Octombrie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Statelor Unite: Hamilton vrea să câștige titlul mondial cu o victorie

Lewis Hamilton își propune să devină matematic campion mondial cu o victorie în cursă din Statele Unite, însă rivalii de la Ferrari promit că vor opune rezistență.
Victoria obținută în Marele Premiu al Mexicului nu a fost suficientă pentru ca Lewis Hamilton să obțină al șaselea titlu mondial din carieră.... 9 comentarii
Miercuri, 30 Octombrie

Formula 1: Renault va analiza implicarea în Formula 1: contractul francezilor pentru participarea în Marele Circ expira în 2020

Noul CEO interimar al Renault a anunțat că va analiza implicarea constructorului francez în Formula 1, în contextul în care contractul actual expiră la sfârșitul sezonului 2020.
Renault traversează o perioadă modestă în Formula 1 atât cu propria echipă, cât și în privința parteneriatelor pentru furnizarea... 6 comentarii
Luni, 28 Octombrie

Formula 1: Schimbări planificate pentru sezonul 2020 al Formulei 1: regulamentul pentru utilizarea pneurilor ar putea fi modificat

Regula potrivit căreia piloții care ajung în ultima parte a calificărilor sunt obligați să înceapă cursa cu pneurile folosite în a doua parte a sesiunii ar putea fi eliminată.
Regulamentul actual al Formulei 1 prevede că piloții care ajung în ultima parte a calificărilor sunt obligați să ia startul în cursă cu... 7 comentarii
Duminica, 27 Octombrie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa din Mexic! Vettel și Bottas urcă pe podium, Leclerc termină pe patru o strategie cu două opriri

Lewis Hamilton a câștigat cursa din Mexic în fața lui Sebastian Vettel și Valtteri Bottas, în timp ce Charles Leclerc a încheiat doar pe locul patru o strategie cu două opriri.
Verdictul final în privința numelui campionului mondial al sezonului 2019 se amână pentru etapa programată peste numai o săptămână... 22 comentarii
Sambata, 26 Octombrie

Formula 1: UPDATE: Max Verstappen a stabilit cel mai bun timp în calificările MP al Mexicului, dar va pleca de pe patru după ce a fost penalizat pentru ignorarea steagurilor galbene

Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului va începe cu cei doi piloți Ferrari pe prima linie a grilei. Maz Verstappen reușise pole position-ul, dar a fost penalizat cu 3 poziții pentru că nu a respectat steagurile galbene.
UPDATE: Oficialii FIA au anunțat că Max Verstappen a fost penalizat cu 3 poziții pe grilă în urma analizelor telemetrice și video care au demonstrat... 18 comentarii

Formula 1: Hamilton și Vettel, cei mai rapizi în antrenamentele de Formula 1 din Mexic

Lewis Hamilton și Sebastian Vettel au fost cei mai rapizi în sesiunile de antrenamente de vineri din cadrul Marelui Premiu de Formula 1 al Mexicului.
Mexic găzduiește la sfârșitul acestei săptămâni primul dintre cele trei Mari Premii consecutive desfășurate peste Oceanul Atlantic, iar cele... 1 comentariu
Joi, 24 Octombrie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Mexicului: Hamilton poate cuceri matematic al șaselea titlu mondial

Lewis Hamilton are nevoie de 14 puncte în plus față de Valtteri Bottas în cursa din Mexic pentru a deveni matematic campion mondial, însă ultimele două curse din Mexico City au fost câștigate de Max Verstappen.
Formula 1 a încheiat periplul asiatic și se îndreaptă acum spre o serie de 3 curse care vor avea loc pe cele două continente americane, iar prima... 7 comentarii
Miercuri, 23 Octombrie

Formula 1: Hamilton anticipează o cursă dificilă în Mexic: "Nu cred că voi câștiga titlul aici, este una dintre cele mai grele curse ale anului"

Lewis Hamilton anticipează că va avea o cursă dificilă în Marele Premiu al Mexicului, astfel că nu crede că va deveni campion la finalul etapei de duminică.
Lewis Hamilton are un avans de 64 de puncte în clasamentul general în fața lui Valtteri Bottas cu numai 104 puncte maxim disponibile pentru... 8 comentarii