Vineri, 27 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc și Verstappen, cei mai rapizi în antrenamentele din Rusia: echilibru între Ferrari și Red Bull

Charles Leclerc și Max Verstappen au fost cei mai rapizi în antrenamentele libere de vineri din cadrul Marelui Premiu al Rusiei.
Duminica, 22 Septembrie 2019

Formula 1: Vettel a câștigat cursa din Singapore după ce l-a depășit la boxe pe Leclerc! Verstappen a completat podiumul

Sebastian Vettel a obținut victoria în Singapore după ce l-a depășit pe coechipierul său de la Ferrari, Charles Leclerc, în urma singurei opriri la boxe. Max Verstappen a completat podiumul în fața celor doi piloți Mercedes, Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Sambata, 21 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc, pole position în Singapore în fața lui Hamilton! Vettel și Verstappen, în a doua linie a grilei de start

Charles Leclerc va pleca din pole position în Singapore și va fi acompaniat de prima linie a grilei de start de Lewis Hamilton. Sebastian Vettel a obținut locul trei în fața lui Max Verstappen și Valtteri Bottas.
Luni, 16 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc nu se îmbată cu apă rece după victoriile de la Spa și Monza: "Cursa din Singapore va fi mult mai dificilă"

Charles Leclerc susține că Ferrari va avea o cursă dificilă în Singapore din cauza circuitului foarte lent, în timp ce Mercedes anticipează că va lupta pentru victorie cu Red Bull.
Duminica, 08 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc a câștigat cursa de la Monza după ce s-a apărat eroic în duelurile cu Hamilton și Bottas! Vettel, locul 13 după o eroare de pilotaj

Charles Leclerc a obținut victoria în cursa de casă a Scuderiei Ferrari de la Monza după ce a rezistat eroic în duelurile succesive cu Lewis Hamilton și Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a terminat doar pe locul 13 după o greșeală în debutul cursei.
Sambata, 07 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc, pole position la Monza în fața lui Hamilton și Bottas! Final bizar de calificări: aproape toți piloții au ratat ultimul tur rapid

Charles Leclerc va pleca din pole position în Marele Premiu al Italiei după ce aproape toți ceilalți piloți nu au reușit să înceapă la timp ultimul tur rapid de circuit. Grila este completată de Lewis Hamilton, Valtteri Bottas și Sebastian Vettel.
Vineri, 06 Septembrie 2019

Formula 1: Echilibru pe circuitul de la Monza: Leclerc și Hamilton, despărțiți de numai 0.068 secunde în antrenamente

Charles Leclerc a fost cel mai rapid în antrenamentele de vineri de Formula 1 din cadrul Marelui Premiu al Italiei, însă lupta dintre Ferrari și Mercedes se anunță echilibrată după ce Lewis Hamilton a fost cu numai 0.068 secunde mai lent.
Marti, 03 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc susține că este pregătit să lupte pentru titlul mondial: "În ultimele 6 sesiuni de calificări am fost într-o formă mai bună decât Vettel"

Charles Leclerc susține că este pregătit să lupte pentru titlul mondial după ce a obținut la Spa-Francorchamps prima victorie din carieră și scoate în evidență prestațiile mai bune din calificări comparativ cu Sebastian Vettel.
Duminica, 01 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc a obținut la Spa-Francorchamps prima victorie din carieră în Formula 1! Hamilton și Bottas au completat podiumul

Charles Leclerc a câștigat Marele Premiu al Belgiei și a oferit prima victorie a Scuderiei Ferrari în acest sezon, în timp ce Lewis Hamilton și Valtteri Bottas au completat podiumul în fața lui Sebastian Vettel.
Miercuri, 14 August 2019

Formula 1: Leclerc admite superioritatea lui Vettel: "Germanul gestionează mai bine pneurile"

Charles Leclerc admite că Sebastian Vettel gestionează mai bine pneurile, ceea ce îi permite să obțină rezultate mai bune în acest sezon.