Valtteri Bottas

Sambata, 10 Octombrie 2020

Formula 1: Bottas, pole position la Nurburgring în fața lui Hamilton! Verstappen pe locul 3, Vettel va pleca doar de pe 11

Valtteri Bottas a obținut pole position-ul pentru cursa de la Nurburgring în fața coechipierului său Lewis Hamilton. Piloții Mercedes vor fi urmați pe grilă de Max Verstappen și Charles Leclerc, în timp ce Sebastian Vettel a stabilit doar al 11-lea timp.
Duminica, 27 Septembrie 2020

Formula 1: Bottas a câștigat cursa din Rusia în fața lui Verstappen! Hamilton, locul 3 după o penalizare de 10 secunde

Valtteri Bottas a câștigat Marele Premiu al Rusiei după ce l-a depășit la start pe Max Verstappen și a profitat de o penalizare de 10 secunde a lui Lewis Hamilton, care a terminat pe trei după o strategie diferită la boxe.
Vineri, 25 Septembrie 2020

Formula 1: Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de vineri din Rusia: Hamilton, doar locul 19 în prima sesiune

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri din Rusia, în care Lewis Hamilton a ocupat doar locul 19 în prima sesiune din cauza unor probleme cu pneurile.
Vineri, 04 Septembrie 2020

Formula 1: Mercedes a dominat antrenamentele de la Monza: accident pentru Verstappen în prima sesiune

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din cadrul Marelui Premiu al Italiei, în timp ce Max Verstappen a suferit un accident în prima sesiune.
Luni, 17 August 2020

Formula 1: Bottas este deja resemnat după greșelile de la Barcelona: "Văd că titlul se îndepărtează din nou"

Valtteri Bottas a admis că s-a îndepărtat semnificativ de titlul mondial după ce a încheiat doar pe locul trei în cursa de la Barcelona, în care a ratat plecarea la start.
Vineri, 14 August 2020

Formula 1: Bottas și Hamilton, cei mai rapizi în antrenamentele de la Barcelona: mici progrese pentru Ferrari

Valtteri Bottas și Lewis Hamilton au stabilit cei mai buni timpi în antrenamentele de vineri de la Barcelona, în timp ce Ferrari a oferit indicii că a înregistrat mici progrese.
Sambata, 08 August 2020

Formula 1: Bottas va pleca pole position în cursa de la Silverstone din fața lui Hamilton! Hulkenberg, locul 3 pentru Racing Point

Valtteri Bottas va pleca din pole position în Marele Premiu al Marii Britanii după ce l-a învins cu numai 0.063 de secunde pe Lewis Hamilton. Nico Hulkenberg a obținut un excelent loc 3 pentru Racing Point.
Joi, 06 August 2020

Formula 1: Bottas și-a prelungit contractul cu Mercedes pentru sezonul 2021: "Visul meu este să devin campion mondial"

Valtteri Bottas și-a prelungit contractul cu Mercedes pentru sezonul 2021 și consideră că echipa germană îi va oferi cea mai bună oportunitate pentru a-și îndeplini visul de a deveni campion mondial.
Miercuri, 22 Iulie 2020

Formula 1: Vettel și Leclerc cred că Mercedes va domina sezonul: "Hamilton poate fi învins în lupta pentru titlu doar de Bottas"

Sebastian Vettel și Charles Leclerc consideră că Valtteri Bottas este singurul pilot care îl poate opri pe Lewis Hamilton din cursa pentru al șaptelea titlu mondial în Formula 1.
Duminica, 05 Iulie 2020

Formula 1: Bottas a câștigat cursa de Formula 1 din Austria! Leclerc si Norris, pe podium după un final cu peripeții și o penalizare pentru Hamilton

Valtteri Bottas a câștigat cursa de Formula 1 din Austria, în timp ce Charles Leclerc și Lando Norris au urcat pe podium nesperat pentru Ferrari după o serie de depășiri pe final și după ce Lewis Hamilton a fost penalizat.