Motorsport

Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: Sauber va anunţa un sponsor comun cu clubul de fotbal Chelsea

Sauber va avea de anul viitor un sponsor comun Chelsea, clubul britanic de fotbal cu care a încheiat un parteneriat la începutul acestui an.
Sauber a semnat în luna aprilie a acestui an un...
Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: Biachi: "Sunt pregătit pentru F1, visez să concurez pentru Ferrari"

Jules Bianchi, pilotul de rezervă al Force India şi membru în Academia de Piloţi Ferrari, susţine că este pregătit să concureze în Formula 1, iar visul său este să ajungă la Scuderia.
Force India a anunţat marţi că Jules Bianchi va avea oportunitatea să participe în prima sesiune de antrenamente libere din cadrul Marelui Premiu al Statelor Unite. Francezul are... 1 comentariu
Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: Echipele primesc un set suplimentar de pneuri pentru a învăţa circuitul de la Austin

Pirelli va furniza echipelor un set suplimentar de pneuri hard în antrenamentele de vineri de la Austin pentru ca piloţii să înveţe comportamentul acestora pe noul circuit american.
Ediţia inaugurală a Marelui Premiu al Statelor Unite de la Austin reprezintă o necunoscută atât pentru piloţi şi echipe, cât şi pentru unicul furnizor de pneuri din Formula... 2 comentarii
Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: Numărul intrărilor la boxe a scăzut cu 20% comparativ cu anul trecut

Primele 18 curse ale sezonului au marcat o scădere cu aproximativ 20% a numărului de intrări la boxe comparativ cu anul trecut, potrivit unei analize Auto Motor und Sport.
La revenirea în Formula 1 în sezonul 2011, Pirelli şi-a propus să impulsioneze spectacolul de pe circuit prin creşterea numărului de intrări la boxe, după ce în perioada... 1 comentariu
Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: McLaren va fi furnizorul de motoare pentru competiţia Formula E

McLaren a anunţat că va fi unicul furnizor oficial de motoare, transmisii şi sisteme electronice pentru competiţia Formula E care va debuta în 2014 şi în care toate monoposturile vor fi electrice.
Formula 1 a amânat recent introducerea în pitlane a pilotajului exclusiv cu putere electrică cel puţin până în... 3 comentarii
Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: Force India va anunţa piloţii pentru 2013 la sfârşitul sezonului

Vijay Mallya a dezvăluit că Force India va anunţa linia de piloţi pentru anul viitor doar după finalul sezonului. Presa anticipează un cuplu Paul di Resta - Adrian Sutil.
Force India este una dintre puţinele echipe care nu are încă niciun pilot confirmat pentru sezonul următor, însă echipa aflată în coproprietatea lui Vijay Mallya şi-a făcut...
Marti, 13 Noiembrie 2012

Formula 1: HRT, scoasă la vânzare de proprietari. Echipa riscă să fie închisă

Compania de investiţii Thesan Capital a anunţat că este în negocieri pentru vânzarea echipei HRT, care risca să fie închisă în luna decembrie dacă spaniolii nu vor găsi rapid un cumpărător.
La mai puţin de un an şi jumătate după ce a cumpărat echipa, compania spaniolă de investiţii Thesan Capital a anunţat luni seară că... 1 comentariu
Luni, 12 Noiembrie 2012

Formula 1: Perez vrea să câştige titlul pentru McLaren în 2013

Sergio Perez şi-a stabilit deja obiectivul pentru primul sezon în combinezonul McLaren, iar acesta este unul îndrăzneţ: titlul mondial.
Sergio Perez mai are de parcurs două curse pentru Sauber în acest sezon, însă se gândeşte deja la contractul pe care îl va onora cu McLaren începând de anul... 13 comentarii
Luni, 12 Noiembrie 2012

Formula 1: Schumacher va concura în Race of Champions şi în 2013

Michael Schumacher a dezvăluit că va participa la Race of Champions şi în sezonul 2013, chiar dacă s-a retras din F1. Motivul? Vrea să câştige competiţia de şapte ori!
Michael Schumacher se va retrage din Formula 1 la sfârşitul acestui sezon şi a anunţat că nu va participa în nicio altă competiţie anul viitor, existând şanse să accepte... 3 comentarii
Luni, 12 Noiembrie 2012

WRC: Solberg pierde şansa de a concura pentru Citroen. Al doilea pilot, decis între Sordo şi Ostberg

Citroen a anunţat că Dani Sordo şi Mads Ostberg lupta pentru titlul de coechipier al lui Mikko Hirvonen în sezonul 2013. Constructorul francez a renunţat astfel la pista Petter Solberg.
Citroen a dezvăluit la jumătatea lunii octombrie că numele coechipierului lui Mikko Hirvonen pentru sezonul 2013
Intrebari & Raspunsuri Close
Inchide notificarea pentru