Jeddah

Duminica, 10 Martie | F1 TOP

F1: Victorie pentru Verstappen în Arabia Saudită. Oliver Bearman în puncte

Max Verstappen și-a trecut în cont a doua victorie consecutivă din sezonul 2024, pe circuitul Jeddah din Arabia Saudită. Sergio Perez a încheiat pe 2, iar Charles Leclerc pe 3.
Vineri, 17 Martie 2023 | F1 TOP

F1: Sergio Perez, pole în Arabia Saudită! Verstappen va pleca de pe locul 15

Sergio Perez și-a trecut în palmares un nou pole position înaintea Marelui Premiu al Arabiei Saudite. Mexicanul va pleca în fruntea plutonului după ce Max Verstappen a suferit o problemă tehnică ce nu i-a permis să intre în ultima parte a calificărilor.
Luni, 28 Martie 2022 | F1 TOP

Formula 1: Max Verstappen, victorie în Arabia Saudită. Ferrari, din nou pe podium cu ambii piloți

Max Verstappen, campionul mondial en-titre, a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită, găzduit de circuitul stradal din Jeddah. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Luni, 06 Decembrie 2021 | F1 TOP

Max Verstappen, 10 secunde penalizare pentru incidentul cu Lewis Hamilton din MP al Arabiei Saudite

Max Verstappen a fost sancționat cu 10 secunde și a primit 2 puncte de penalizare pentru incidentul cu Lewis Hamilton din Marele Premiu de Formula 1 al Arabiei Saudite.

Hamilton câștigă în nocturna de la Jeddah. Verstappen a încheiat cursa pe locul 2

Lewis Hamilton s-a impus pe circuitul din Arabia Saudită după o cursă care, pe final, a ținut toți fanii Formulei 1 cu sufletul la gură. Max Verstappen a încheiat pe doi, astfel că cei doi piloți sunt la egalitate de puncte. Totul se decide weekend-ul viitor în Abu Dhabi.

Lewis Hamilton, Formula 1, Max Verstappen, jeddah, marele premiu al arabiei saudite