Formula 1

Marti, 06 Noiembrie

Formula 1: Red Bull își pune speranțele în Honda: "Cu motorul potrivit putem lupta cu Ferrari și Mercedes în 2019"

Red Bull consideră că va fi capabilă să lupte cu Ferrari și Mercedes în sezonul următor dacă Honda va furniza echipei un motor competitiv.
Red Bull Racing a obținut victoria în Marele Premiu al Mexicului prin Max Verstappen, în primul rând datorită altitudinii ridicate la care... 7 comentarii
Luni, 05 Noiembrie

Formula 1: Raikkonen propune penalizări mai dure pentru piloți: "În acest fel piloții nu vor mai face prostii"

Kimi Raikkonen consideră că piloții nu ar mai comite greșeli stupide în cazul în care aceștia ar fi penalizați mai dur pentru anumite incidente.
Comisarii de cursă sunt criticați frecvent pentru pedepsele dure pe care le dictează piloților pentru diverse incidente în timpul Marilor Premii.... 8 comentarii
Vineri, 02 Noiembrie

Formula 1: Vettel: "Ferrari nu a avut un monopost dominat la nicio cursă din 2018"

Sebastian Vettel susține că Ferrari nu a avut un monopost dominat în niciuna dintre cursele din acest sezon, în ciuda percepției care există cu privire la performanțele Scuderiei.
Lewis Hamilton a devenit matematic campion mondial cu două curse înainte de finalul sezonului, însă la jumătatea campaniei percepția generală a... 24 comentarii
Joi, 01 Noiembrie

Formula 1: Mercedes anticipează că Hamilton va rămâne la echipă și după 2020: "Relația noastră poate dura la nesfârșit"

Mercedes consideră că Lewis Hamilton va rămâne la echipă și după expirarea contractului în 2020, iar pilotul britanic admite că nu are motive să plece în altă parte.
Lewis Hamilton a cucerit deja patru titlu mondiale pentru Mercedes și are contract cu echipa germană până în 2020 inclusiv. În... 6 comentarii
Miercuri, 31 Octombrie

Formula 1: Vettel și Ferrari se concentrează pe titlul constructorilor: "Trebuie să le arătăm celor de la Mercedes de ce vom fi în stare în 2019"

Sebastian Vettel și Ferrari se concentrează pe obținerea titlului la constructori pentru a le demonstra celor de la Mercedes că vor avea o viață grea în sezonul viitor.
Lewis Hamilton a devenit matematic campion mondial în sezonul 2018 cu două curse înainte de final, însă lupta este în continuare... 14 comentarii
Marti, 30 Octombrie

Formula 1: Kubica ar putea deveni pilot de dezvoltare pentru Ferrari: polonezul are șanse minime să semneze cu Williams

Șansele lui Robert Kubica de a reveni în Formula 1 în 2019 alături de Williams au scăzut, însă polonezul ar putea deveni pilot de dezvoltare pentru Ferrari.
Williams a confirmat recent că George Russell va fi unul dintre piloții echipei pentru sezonul viitor, în timp ce pentru al doilea loc în cadrul... 1 comentariu
Luni, 29 Octombrie

Formula 1: Vettel admite că ratarea titlului este dureroasă: "Este un moment oribil"

Sebastian Vettel a admis că ratarea titlului mondial în favoarea lui Lewis Hamilton este dureroasă, însă la finalul cursei a felicitat inginerii Mercedes pentru performanța obținută.
Sebastian Vettel avea șanse minime să rămână în lupta pentru titlu după Marele Premiu al Mexicului, în condițiile în care avea... 19 comentarii
Duminica, 28 Octombrie

Formula 1: Verstappen a câștigat cursa din Mexic! Hamilton a devenit matematic campion mondial cu două curse înainte de final

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu al Mexicului după ce l-a depășit la start pe Daniel Ricciardo, în timp ce Lewis Hamilton a cucerit al cincilea titlu mondial din carieră după ce a terminat pe locul patru.
Marele Premiu al Mexicului a oferit un câștigător din afara tandemului Ferrari și Mercedes și a marcat finalul luptei pentru titlul mondial, chiar... 29 comentarii
Sambata, 27 Octombrie

Formula 1: Ricciardo, pole position în Mexic după ce l-a învins pe Verstappen cu 0.026 secunde! Hamilton și Vettel, pe linia a doua a grilei de start

Daniel Ricciardo a obținut pole position-ul pentru cursa din Mexic după ce l-a învins cu numai 0.026 secunde pe Max Verstappen, în timp ce Lewis Hamilton și Sebastian Vettel vor lua startul din a doua linie a grilei de start.
Red Bull Racing a dominat toate cele trei sesiuni de antrenamente libere din Mexic și toate indiciile arătau că Max Verstappen va obține primul pole... 22 comentarii

Formula 1: Red Bull a dominat antrenamentele din Mexic: Verstappen și Ricciardo, cei mai rapizi

Max Verstappen și Daniel Ricciardo au fost cei mai rapizi în antrenamentele de vineri din Mexic, în timp ce Renault a produs surpriză după ce a ocupat locul 3 prin Carlos Sainz.
Marele Premiu al Mexicului reprezintă o bună oportunitate pentru Red Bull să obțină o performanță majoră, întrucât altitudinea ridicată... 1 comentariu