Feedback

Formula 1

Duminica, 02 Septembrie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Monza după un acroșaj la start cu Vettel și o depășire asupra lui Raikkonen. Bottas a completat podiumul

Lewis Hamilton a triumfat la Monza după ce a scăpat de un acroșaj cu Sebastian Vettel la start și după ce l-a depășit pe liderul Kimi Raikkonen cu numai 8 tururi înainte de finalul cursei. Vettel a terminat doar pe locul cinci.
Ferrari era marea favorită la victorie în Marele Premiu al Italiei în fața propriilor suporteri după monopolizarea primei linii a grilei de start... 106 comentarii
Sambata, 01 Septembrie

Formula 1: Raikkonen, pole position la Monza în fața lui Vettel! Hamilton și Bottas ocupă a doua linie a grilei

Kimi Raikkonen l-a învins pe Sebastian Vettel în lupta pentru pole position în Marele Premiu al Italiei, în timp ce Mercedes a monopolizat a doua linie a grilei de start prin Lewis Hamilton și Valtteri Bottas.
Ferrari și-a respectat statutul de favorită în calificările pentru Marele Premiu al Italiei din fața propriilor suporteri, însă surpriza a... 34 comentarii
Vineri, 31 August

Formula 1: Perez și Vettel, cei mai rapizi în antrenamentele de vineri de la Monza. Accident spectaculos pentru Ericsson

Sergio Perez a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente de la Monza, care s-a desfășurat pe un circuit ud, înainte ca Sebastian Vettel să ocupe primul loc în sesiunea de după-amiază.
Marele Premiu al Italiei a început vineri cu o vreme capricioasă pentru piloți, întrucât prima sesiune s-a desfășurat pe un circuit... 7 comentarii

Formula 1: Calendarul Formulei 1 pentru 2019 a fost publicat: sezonul următor se va încheia în 1 decembrie

FIA a publicat prima versiune a calendarului Formulei 1 pentru sezonul 2019, care include un număr record de 21 de curse. Ultima etapă este programată în Abu Dhabi în 1 decembrie.
Cu o întârziere semnificativă comparativ cu anii precedenți, FIA a publicat vineri o primă versiune a calendarului Formulei 1 pentru sezonul...
Joi, 30 August

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Italiei: Vettel mizează pe prima victorie pentru Ferrari la Monza după 2010

Sebastian Vettel speră să reducă și mai mult diferența care îl separă de Lewis Hamilton în clasament printr-o victorie la Monza. Scuderia nu a mai câștigat pe propriul teren din 2010.
Speranțele lui Sebastian Vettel la titlul mondial au crescut după victoria obținută duminică în Marele Premiu al Belgiei, la capătul unei curse... 20 comentarii
Marti, 28 August

Formula 1: Renault introduce un nou update pentru motor la Monza. Ricciardo, primul pilot care folosește unitatea, va fi penalizat pe grilă

Daniel Ricciardo va fi penalizat pe grila de start a cursei de la Monza, întrucât va utiliza o nouă specificație a motorului Renault. Niciun alt pilot al unei echipei motorizate de Renault nu va folosi update-ul.
Renault a anunțat că va pune la dispoziția echipelor cu care are parteneriat o nouă specificație pentru unitatea de propulsie cu ocazia Marelui Premiu al... 17 comentarii
Luni, 27 August

Formula 1: Hamilton afirmă că Ferrari este ajutată de unele "trucuri": "Au avut un ritm mai bun în Belgia"

Lewis Hamilton susține că Ferrari are o serie de "trucuri" prin care Sebastian Vettel a reușit să-l învingă în cursă din Belgia, însă ulterior a afirmat că se referă strict la elemente care contribuie la creșterea performanțelor.
Victoria lui Sebastian Vettel în cursa de la Spa-Francorchamps a generat o nouă declarație controversată din partea lui Lewis Hamilton. Pilotul... 24 comentarii
Duminica, 26 August

Formula 1: Vettel a câștigat cursa de la Spa-Francorchamps! Hamilton și Verstappen au completat podiumul

Sebastian Vettel a câștigat cursa din Belgia după ce l-a depășit în primul tur pe Lewis Hamilton, în timp ce Max Verstappen a urcat pe ultima treaptă a podiumului.
Sebastian Vettel a reintrat în cursa pentru titlul mondial după ce a obținut o victorie importantă la reluarea sezonului competițional după vacanța... 51 comentarii
Sambata, 25 August

Formula 1: Hamilton, pole position pe ploaie la Spa-Francorchamps! Vettel pe locul 2, piloții Force India în linia a doua a grilei de start

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în calificările de la Spa-Francorchamps, care s-au desfășurat pe ploaie, și a fost urmat de Sebastian Vettel. Force India a monopolizat linia a doua prin Esteban Ocon și Sergio Perez.
Ultima parte a calificărilor pentru Marele Premiu al Belgiei s-a desfășurat pe o ploaie ușoară care a forțat piloții să folosească pneurile... 17 comentarii
Vineri, 24 August

Formula 1: Vettel și Raikkonen, cei mai rapizi în antrenamentele din Belgia. Bottas și Hulkenberg vor pleca de pe ultima linie a grilei de start

Sebastian Vettel a stabilit cel mai bun timp în prima sesiune de antrenamente de la Spa-Francorchamps, în timp ce coechipierul său Kimi Raikkonen s-a impus în a doua sesiune.
Ferrari a dominat fără mari emoții cele două sesiuni de antrenamente libere de vineri din cadrul Marelui Premiu al Belgiei, care marchează finalul... 11 comentarii