Charles Leclerc

Luni, 04 Martie

Formula 1: Formula 1: Dublă Red Bull în Bahrain. Max Verstappen începe sezonul cu o nouă victorie

Max Verstappen a început sezonul 2024 de Formula 1 cu o nouă victorie în Marele Premiu din Bahrain. Prima cursă din noul sezon s-a încheiat cu o dublă Red Bull și cu o nouă dominație a triplului campion mondial.
Vineri, 01 Martie

Formula 1: Formula 1: Max Verstappen, pole în Bahrain, în fața lui Leclerc și Russell

Max Verstappen și-a trecut în cont primul pole position din 2024 înaintea primei curse din noul sezon de Formula 1. În spatele triplului campion en-titre se află Charles Leclerc și George Russell.
Marti, 27 Februarie

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc, cel mai rapid în ultima zi de teste

Charles Leclerc a stabilit cel mai bun timp în ultima zi de teste înaintea de startul noului sezon de Formula 1. Imediat în spate, la mai puțin de o jumătate de zecime de secundă a fost George Russell.
Marti, 13 Februarie

Formula 1: Formula 1: Acesta este noul Ferrari SF-24

Ferrari a prezentat oficial noul său monopost pentru sezonul 2024 de Formula 1. Noul monopost este botezat SF-24 și primește o grafică nouă, cu mai multe accente albe și galbene.
Vineri, 26 Ianuarie

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc rămâne la Ferrari și după 2024

Charles Leclerc a semnat un nou contract cu Scuderia Ferrari. Pilotul monegasc va rămâne la echipa italiană pentru mai multe sezoane.
Luni, 18 Decembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Ferrari anunță data lansării monopostului din 2024

Ferrari este prima echipă de Formula 1 care anunță data lansării oficiale a monopostului pentru sezonul 2024. Prezentarea noului monopost Ferrari va avea loc la mijlocul lui februarie.
Luni, 27 Noiembrie 2023

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen încheie sezonul cu o nouă victorie. Leclerc și Russell pe podium

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de la Abu Dhabi, reușind astfel să încheie sezonul 2023 cu încă o victorie categorică. În spatele său s-au clasat Charles Leclerc pe locul 2, respectiv George Russell pe locul 3.
Sambata, 18 Noiembrie 2023

Formula 1: Formula 1: Charles Leclerc, pole în Las Vegas. Carlos Sainz, penalizat cu 10 poziții pe grilă

Charles Leclerc a obținut un nou pole position înaintea Marelui Premiu din Las Vegas. Monegascul de la Ferrari va împărtăși prima linie cu Max Verstappen, care va beneficia de o penalizare de 10 poziții pe grilă acordată lui Carlos Sainz Jr.
Luni, 23 Octombrie 2023

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în SUA. Hamilton și Leclerc, descalificați

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite. Hamilton și Norris au completat podiumul, dar septuplul campion mondial a fost, ulterior, descalificat, împreună cu Charles Leclerc.
Sambata, 21 Octombrie 2023

Formula 1: Formula 1 SUA: Charles Leclerc, pole în Texas! Verstappen, pe locul 6 după ce i s-a șters cel mai bun tur

Charles Leclerc a obținut un nou pole position pe Circuit of the Americas, circuitul care găzduiește Marele Premiu al Statelor Unite. Monegascul va pleca din prima poziție în grand prix-ul de duminică, în timp ce Max Verstappen este nevoit să se mulțumească doar cu poziția a 6-a pe grilă.