Marti, 12 Noiembrie 2019

Formula 1: Red Bull a definitivat linia de piloți pentru 2020: Alexander Albon va rămâne coechipierul lui Max Verstappen

Alexander Albon și-a prelungit contractul cu Red Bull pentru sezonul 2020 și va rămâne astfel coechipierul lui Max Verstappen. Între timp, Toro Rosso a anunțat că îi păstrează pe Pierre Gasly și Daniil Kvyat pentru 2020.
Joi, 21 Februarie 2019

Formula 1: Kvyat îl învinge la limită pe Raikkonen în a treia zi de teste de la Barcelona: Mercedes, echipa cu cele mai multe tururi

Daniil Kvyat (Toro Rosso) a fost cel mai rapid în a treia zi de teste de pe circuitul de la Barcelona, după ce l-a învins cu numai 0.058 secunde pe Kimi Raikkonen (Alfa Romeo), însă Mercedes a fost echipa cu cele mai multe tururi parcurse.
Miercuri, 25 Octombrie 2017

Formula 1: Kvyat, concediat de Toro Rosso: "Gasly și Hartley vor încheia sezonul"

Toro Rosso a decis să renunțe la serviciile lui Daniil Kvyat ca urmare a lipsei de performanțe, iar rusul va fi înlocuit până la finalul sezonului de către neo-zeelandezul Brendon Hartley.
Duminica, 23 Octombrie 2016

Formula 1: Hamilton redescoperă reţeta succesului şi câştigă în SUA. Rosberg şi Ricciardo completează podiumul

Lewis Hamilton a obţinut victoria în cursa de la Austin şi a redus la 26 de puncte avansul lui Nico Rosberg, care a terminat pe locul doi în faţa lui Daniel Ricciardo. Max Vertappen şi Kimi Raikkonen au abandonat.
Sambata, 22 Octombrie 2016

Formula 1: Hamilton câştigă prima luptă cu Rosberg şi va pleca din pole position în Statele Unite. Red Bull învinge Ferrari

Lewis Hamilton a stabilit pole position-ul pentru cursa de la Austin în faţa coechipierului său Nico Rosberg, în timp ce Red Bull a monopolizat a doua linie a grilei de start în detrimentul Scuderiei Ferrari.
Joi, 20 Octombrie 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Statelor Unite: va scăpa Hamilton de ghinioane?

Lewis Hamilton are nevoie de o victorie în Statele Unite pentru a rămâne în cursa pentru titlul mondial cu Nico Rosberg.
Duminica, 09 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg câștigat la Suzuka, Hamilton salvează locul 3 după un start ratat. Mercedes devine din nou campioana constructorilor

Nico Rosberg a câștigat Marele Premiu al Japoniei și și-a extins avansul în clasament după ce Lewis Hamilton a ratat startul și a reușit să revină doar până pe locul 3. Mercedes a devenit matematic campioana constructorilor.
Sambata, 08 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg îl învinge pe Hamilton în lupta pentru pole din Japonia. Vettel, doar locul 7

Nico Rosberg a obținut pole position-ul la Suzuka în fața lui Lewis Hamilton pentru numai 0.013 secunde, în timp ce Sebastian Vettel va pleca doar de pe locul 7 după ce a primit o penalizare de 3 poziții.
Vineri, 07 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg şi Hamilton, cei mai rapizi în atrenamentele din Japonia. Ferrari a învins Red Bull

Nico Rosberg şi Lewis Hamilton au stabilit cei mai buni timp în antrenamentele din Japonia, în timp ce Ferrari a surclasat Red Bull.
Joi, 06 Octombrie 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Japoniei: Hamilton şi Rosberg, în plin război al declaraţiilor înaintea cursei de la Suzuka

Lewis Hamilton şi Nico Rosberg aspiră amândoi la o victorie în Marele Premiu al Japoniei, iar lupta pentru titlul mondial devine din ce în ce mai tensionată după ultimele evenimente din tabăra celor de la Mercedes.