Felipe Nasr

Duminica, 23 Octombrie 2016

Formula 1: Hamilton redescoperă reţeta succesului şi câştigă în SUA. Rosberg şi Ricciardo completează podiumul

Lewis Hamilton a obţinut victoria în cursa de la Austin şi a redus la 26 de puncte avansul lui Nico Rosberg, care a terminat pe locul doi în faţa lui Daniel Ricciardo. Max Vertappen şi Kimi Raikkonen au abandonat.
Sambata, 22 Octombrie 2016

Formula 1: Hamilton câştigă prima luptă cu Rosberg şi va pleca din pole position în Statele Unite. Red Bull învinge Ferrari

Lewis Hamilton a stabilit pole position-ul pentru cursa de la Austin în faţa coechipierului său Nico Rosberg, în timp ce Red Bull a monopolizat a doua linie a grilei de start în detrimentul Scuderiei Ferrari.
Joi, 20 Octombrie 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Statelor Unite: va scăpa Hamilton de ghinioane?

Lewis Hamilton are nevoie de o victorie în Statele Unite pentru a rămâne în cursa pentru titlul mondial cu Nico Rosberg.
Duminica, 09 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg câștigat la Suzuka, Hamilton salvează locul 3 după un start ratat. Mercedes devine din nou campioana constructorilor

Nico Rosberg a câștigat Marele Premiu al Japoniei și și-a extins avansul în clasament după ce Lewis Hamilton a ratat startul și a reușit să revină doar până pe locul 3. Mercedes a devenit matematic campioana constructorilor.
Sambata, 08 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg îl învinge pe Hamilton în lupta pentru pole din Japonia. Vettel, doar locul 7

Nico Rosberg a obținut pole position-ul la Suzuka în fața lui Lewis Hamilton pentru numai 0.013 secunde, în timp ce Sebastian Vettel va pleca doar de pe locul 7 după ce a primit o penalizare de 3 poziții.
Vineri, 07 Octombrie 2016

Formula 1: Rosberg şi Hamilton, cei mai rapizi în atrenamentele din Japonia. Ferrari a învins Red Bull

Nico Rosberg şi Lewis Hamilton au stabilit cei mai buni timp în antrenamentele din Japonia, în timp ce Ferrari a surclasat Red Bull.
Joi, 06 Octombrie 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Japoniei: Hamilton şi Rosberg, în plin război al declaraţiilor înaintea cursei de la Suzuka

Lewis Hamilton şi Nico Rosberg aspiră amândoi la o victorie în Marele Premiu al Japoniei, iar lupta pentru titlul mondial devine din ce în ce mai tensionată după ultimele evenimente din tabăra celor de la Mercedes.
Duminica, 02 Octombrie 2016

Formula 1: Spectacol la Sepang: Ricciardo a câştigat cursa din Malaysia în faţa lui Verstappen. Hamilton şi Vettel au abandonat

Daniel Ricciardo a câştigat cursa de la Sepang după un duel spectaculos cu coechipierul Max Verstappen. Succesul a fost facilitat de abandonul lui Lewis Hamilton din cauza unei defecţiuni la motor, în timp ce Sebastian Vettel s-a retras în urma unui accident în primul viraj.
Sambata, 01 Octombrie 2016

Formula 1: Hamilton, pole position în Malaysia. Rosberg, în prima linie a grilei, Alonso va pleca ultimul

Lewis Hamilton a stabilit cel mai bun timp în calificările de la Sepang şi va pleca în pole position din fata coechipierului său Nico Rosberg.
Duminica, 18 Septembrie 2016

Formula 1: Rosberg a câștigat în Singapore și a devenit liderul clasamentului. Ricciardo și Hamilton, pe podium după o cursă de urmărire fără succes

Nico Rosberg a revenit pe prima poziție în clasamentul general după ce a câștigat cursa din Singapore în fața lui Daniel Ricciardo, în timp ce Lewis Hamilton a încercat fără succes o strategie alternativă și a terminat pe 3.