Da, Spring poate fi omologat. Stă foarte rău la siguranță dar nu ilegal de rău.
Putem discuta dacă legislația e prea aspră sau prea blândă, dar realitatea e ca în India sunt legale vehicule care în Europa nu sunt.
Nu cunosc detalii despre legislația indiană. Dar, cine a fost acolo știe cum e traficul. Coliziunile sunt la ordinea zilei dar nu sunt produse la mare viteza, pentru ca nu ai unde sa conduci repede. Viteza medie pe autostradă, acolo unde exista autostrazi, e 50km/h, iar în orașele mari ajungi mai repede pe jos/bicicleta.
E produs în India pentru India. In Europa nu s-ar putea vinde pentru ca nu ar putea fi omologat pentru ca nu respecta legislația în materie de siguranță.
Greu cu produsul când toată lumea vrea sa fie consultant sau manager și, în același timp, strâmbă din nas dacă vin străinii sa facă treabă în locul lor.
Ultimele comentarii
1164 in total