Vineri, 27 Aprilie 2018

Formula 1: Bottas și Ricciardo, cei mai rapizi în antrenamentele de la Baku. Verstappen, accident în prima sesiune

Valtteri Bottas și Daniel Ricciardo au stabilit cei mai buni timpi în antrenamentele de vineri din Azerbaidjan, în timp ce Max Verstappen a suferit un accident în prima sesiune.
Luni, 26 Iunie 2017

Formula 1: Vettel și Hamilton se acuză reciproc de comportament nesportiv în cursa de la Baku

Sebastian Vettel și Lewis Hamilton s-au acuzat reciproc de comportament nesportiv în timpul cursei din Azerbaidjan, în urma unui incident petrecut sub Safety Car.
Duminica, 25 Iunie 2017

Formula 1: Cursă nebună în Azerbaidjan: Ricciardo a câștigat, Bottas și Stroll pe podium după numeroase probleme pentru Hamilton și Vettel

Daniel Ricciardo a câștigat la Baku, în timp ce Lance Stroll a terminat pe locul trei și a obținut cel mai bun rezultat din carieră. Sebastian Vettel și Lewis Hamilton au terminat pe 4 și 5 după numeroase probleme și penalizări.
Sambata, 24 Iunie 2017

Formula 1: Hamilton îl învinge pe Bottas în lupta pentru pole position din Azerbaidjan. Ferrari ocupă linia a doua a grilei

Lewis Hamilton a obținut pole position-ul pentru cursa de la Baku după ce l-a învins pe Valtteri Bottas, în timp ce Kimi Raikkonen a ocupat locul 3 în fața coechipierului său de la Ferrari, Sebastian Vettel.
Miercuri, 21 Iunie 2017

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu din Azerbaidjan: lupta pentru titlu dintre Vettel și Hamilton se mută la Baku

Sebastian Vettel și Lewis Hamilton vor continua lupta pentru titlul mondial pe circuitul de la Baku, care găzduiește pentru a doua oară o cursă de Formula 1.
Duminica, 19 Iunie 2016

Formula 1: Rosberg câștigă fără emoții cursa inaugurală de la Baku. Podiumul, completat de Vettel și Perez

Nico Rosberg a câștigat fără probleme prima cursă de Formula 1 desfășurată în Azerbaidjan. Sebastian Vettel și-a adjudecat locul doi pentru Ferrari, în timp ce Sergio Perez a completat podium după o depășire asupra lui Kimi Raikkonen în ultimele tururi.
Sambata, 18 Iunie 2016

Formula 1: Rosberg, pole position în cursa inaugurală de la Baku. Hamilton, locul 10 după ce a lovit parapeţii

Nico Rosberg va pleca din pole position în Marele Premiu al Europei, în timp ce Lewis Hamilton va lua startul doar de pe locul 10 după ce a comis o greşeală şi a avariat monopostul de parapeţi.
Vineri, 17 Iunie 2016

Formula 1: Hamilton, cel mai rapid în primele antrenamente de Formula 1 din Azerbaidjan

Lewis Hamilton şi Nico Rosberg au fost cei mai rapizi în cele două sesiuni de antrenamente de vineri ale primei ediţii a Marelui Premiu al Europei de la Baku.
Joi, 16 Iunie 2016

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Europei: Formula 1 debutează în Azerbaidjan în plin război pentru titlu între Rosberg şi Hamilton

Noul circuit stradal din Baku va găzdui Marele Premiu al Europei şi reprezintă o necunoscută pentru piloţi în mijlocul unei lupte echilibrate pentru titlul mondial.
Miercuri, 24 Iunie 2015

Formula 1: Azerbaidjan vrea să cumpere sau să sponsorizeze o echipă de Formula 1

Azerbaidjan intenţionează să cumpere sau cel puţin să sponsorizeze o echipă de pe grila de start a Formulei 1, după ce anul viitor va debuta în calendarul competiţional.