GP3: Vişoiu, locul 10 în antrenamentele de la Monza

Vineri, 07.09.2012
Robert Vişoiu a ocupat locul 10 în antrenamentele de GP3 din cadrul ultimei etape a sezonului, care se desfăşoară pe circuitul de la Monza.

Sezonul 2012 al competiţiei GP3 în care activează şi pilotul român Robert Visoiu se va încheia la sfârşitul acestei săptămâni cu etapa programată pe circuitul de la Monza.

În antrenamentele de vineri dimineaţă, piteşteanul în vârstă de 16 ani a ocupat locul 10 în clasamentul general după ce a fost cronometrat cu 1:45.555 la capătul a 16 tururi parcurse. Pilotul echipei Jenzer Motorsport a fost cu puţin peste o secundă mai lent decât liderul Mitch Evans, care a fost cronometrat cu 1:44.477.

Pentru Vişoiu urmează calificările şi prima cursă de sâmbătă, dar şi cursa finală de duminică, care vor avea loc după următorul program: