Max Verstappen

Sambata, 29 Aprilie 2023

Formula 1: F1: Sergio Perez, victorie în cursa de sprint din Azerbaidjan

Sergio Perez a câștigat prima cursă de sprint din sezonul 2023 de Formula 1, desfășurată pe circuitul stradal de la Baku, Azerbaidjan. Mexicanul de la Red Bull a terminat în fața lui Charles Leclerc, care a plecat din pole, iar Max Verstappen a terminat pe locul 3.
Miercuri, 26 Aprilie 2023

Formula 1: Formula 1 anunță un format nou pentru cursele de sprint: nu vor mai decide ordinea de start pentru Grand Prix

Formula 1 a anunțat un nou format pentru cursele sprint din acest sezon, prima astfel de etapă fiind în Azerbaidjan. Formatul nou introduce două sesiuni de calificare separate, iar rezultatele obținute în cursa de sprint nu mai afectează ordinea grilei pentru cursa de duminică.
Duminica, 02 Aprilie 2023

Formula 1: Formula 1 Australia: Max Verstappen câștigă după o cursă fragmentată. Hamilton pe 2, iar Alonso pe 3

Max Verstappen și-a trecut în palmares prima victorie în Marele Premiu al Australiei, după o cursă fragmentată, în care steagul roșu s-a fluturat des, din cauza accidentelor.
Vineri, 31 Martie 2023

Formula 1: F1 Australia: Fernando Alonso, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente

Fernando Alonso, pilotul spaniol al echipei Aston Martin, a terminat a doua sesiune de antrenamente libere din Australia pe prima poziție. Cea de-a doua sesiune de antrenamente a fost afectată de ploaie, în timp ce în prima sesiune, Max Verstappen a fost cel mai rapid.
Luni, 20 Martie 2023

Formula 1: Sergio Perez, victorie în Arabia Saudită. Fernando Alonso, din nou, pe podium

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Arabia Saudită. Max Verstappen a terminat pe 2, iar Fernando Alonso a ocupat ultima treaptă a podiumului.
Vineri, 17 Martie 2023

Formula 1: F1: Sergio Perez, pole în Arabia Saudită! Verstappen va pleca de pe locul 15

Sergio Perez și-a trecut în palmares un nou pole position înaintea Marelui Premiu al Arabiei Saudite. Mexicanul va pleca în fruntea plutonului după ce Max Verstappen a suferit o problemă tehnică ce nu i-a permis să intre în ultima parte a calificărilor.
Luni, 06 Martie 2023

Formula 1: F1: Verstappen câștigă prima cursă din 2023. Alonso pe podium

Max Verstappen a câștigat prima etapă din 2023, Marele Premiu de Formula 1 din Bahrain. Sergio Perez a încheiat pe locul 2, iar Fernando Alonso a ocupat ultima treapta a podiumului.
Duminica, 20 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen câștigă ultima cursă a sezonului în fața lui Leclerc! Hamilton, fără victorie în 2022

Max Verstappen și-a adjudecat cea de-a 15 victorie din acest sezon în Marele Premiu de la Abu Dhabi, ultima etapă din actualul sezon de Formula 1. Charles Leclerc a terminat în fața lui Sergio Perez și devine vice-campion, în timp ce Lewis Hamilton are parte de un sezon fără victorie, pentru prima dată în carieră.
Sambata, 19 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, pole în fața lui Sergio Perez! Charles Leclerc, pe locul 3

Max Verstappen a obținut un nou pole position în etapa din Abu Dhabi, ultima rundă a sezonului de Formula 1 din 2022. El va pleca în fața principalilor săi rivali din acest sezon, Sergio Perez și Charles Leclerc.
Vineri, 18 Noiembrie 2022

Formula 1: F1 Abu Dhabi: Max Verstappen, cel mai rapid în a doua sesiune de antrenamente

Max Verstappen a încheiat pe prima poziție a doua sesiune de antrenamente din Abu Dhabi. Al doilea rezultat i-a aparținut lui George Russell, iar al treilea lui Charles Leclerc.