Max Verstappen

Luni, 31 Octombrie 2022

Formula 1: F1: Verstappen câștigă în Mexic și stabilește un nou record de victorii într-un sezon

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Mexicului. Olandezul a stabilit un nou record de victorii într-un sezon (14), vechea performanță aparținându-i lui Michael Schumacher (13).
Duminica, 09 Octombrie 2022

Formula 1: F1 Japonia: Verstappen câștigă și devine campion mondial pentru a 2-a oară

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Japoniei, găzduit de legendarul circuit Suzuka. Totodată, pilotul olandez a devenit campion mondial pentru a 2-a oară în carieră.
Sambata, 08 Octombrie 2022

Formula 1: Verstappen, pole position în Japonia. Ar putea deveni campion mondial, pentru a doua oară, în acest weekend

Max Verstappen a fost cel mai rapid în sesiunea de calificări dinaintea Marelui Premiu de Formula 1 al Japoniei, găzduit de legendarul circuit Suzuka. Astfel, olandezul are șanse mare să devină campion mondial, pentru a doua oară, în acest weekend.
Vineri, 30 Septembrie 2022

Formula 1: F1: Lewis Hamilton, cel mai rapid în primele antrenamente din Singapore

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid pilot în prima sesiune de antrenamente libere din Singapore. Max Verstappen terminat pe locul 2, iar Charles Leclerc pe 3.
Luni, 12 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Italia: Max Verstappen, victorie pe teritoriu Ferrari

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Italiei, găzduit de legendarul circuit Monza. Charles Leclerc a încheiat cursa pe 2, iar podiumul a fost completat de George Russell.
Luni, 05 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, victorie în fața propriilor suporteri! Russell și Leclerc pe podium

Max Verstappen a câștigat cursa sa de casă pentru al doilea an la rând. Pilotul olandez își mărește avantajul în clasamentul piloților la peste 100 de puncte față de Charles Leclerc și Sergio Perez. În spatele campionului mondial au terminat George Russell și pilotul monegasc.
Duminica, 04 Septembrie 2022

Formula 1: F1 Olanda: Max Verstappen, pole în cursa de casă! Piloții Ferrari, la mai puțin de o zecime în spate

Max Verstappen a obținut un nou pole position în fața propriilor suporteri pe circuitul Zandvoort. În spatele campionului mondial vor pleca piloții Ferrari, Charles Leclerc și Carlos Sainz Jr.
Luni, 29 August 2022

Formula 1: F1: Plecat de pe 14, Max Verstappen câștigă Marele Premiu al Belgiei

Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al Belgiei, deși a pornit în cursă de pe poziția a 14-a. Locul secund a fost ocupat de Sergio Perez, iar Carlos Sainz a urcat pe ultima treaptă a podiumului.
Luni, 01 August 2022

Formula 1: F1 Ungaria: Victorie pentru Max Verstappen, o nouă dezamăgire pentru Ferrari

Plecat de pe poziția a 10-a, Max Verstappen a câștigat Marele Premiu de Formula 1 din Ungaria, găzduit de circuitul Hungaroring. Locul 2 a fost ocupat de Lewis Hamilton, iar George Russell a terminat al treilea.
Vineri, 29 Iulie 2022

Formula 1: F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în prima sesiune de antrenamente libere din Ungaria. Al doilea timp a fost stabilit de Max Verstappen, iar al treilea de Charles Leclerc.