Cronica Monaco

Duminica, 26 Mai 2019 | F1 TOP

Hamilton a câștigat cursa de la Monaco! Vettel și Bottas completează podiumului, Verstappen penalizat pentru un incident la boxe

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Monaco în fața lui Max Verstappen, însă olandezul a fost penalizat cu 5 secunde pentru un incident la boxe cu Valtteri Bottas și a fost clasat pe locul 4, în spatele lui Sebastian Vettel și a finlandezului de la Mercedes.
Sambata, 25 Mai 2019 | F1 TOP

Hamilton, pole position la Monaco în fața lui Bottas! Leclerc, doar locul 16 pentru Ferrari

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al statului Monaco și va fi acompniat în prima linie a grilei de Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a obținut locul patru, în timp ce Charles Leclerc va lua startul doar de pe locul 16.
Vineri, 24 Mai 2019 | F1 TOP

Mercedes a dominat antrenamentele de la Monaco: Hamilton și Bottas, favoriți la victorie

Lewis Hamilton și Valtteri Bottas au dominat antrenamentele de joi de la Monaco, în timp ce Ferrari este încă departe de a emite pretenții la pole position în calificările de sâmbătă.