Feedback

Formula 1

Luni, 26 Septembrie

Formula 1: Hamilton, nesigur în privinţa şanselor la titlu: "Nu ştiu dacă voi reveni la forma necesară"

Lewis Hamilton nu este convins că va reuşi să revină la o formă suficient de bună pentru a cuceri titlul mondial, după ce coechipierul său Nico Rosberg a câştigat ultimele 3 curse.
Sezonul 2016 a fost marcat până în prezent de mai multe serii de dominaţie ale celor doi piloţi de la Mercedes. După ce Nico Rosberg a triumfat... 13 comentarii
Miercuri, 21 Septembrie

Formula 1: Ferrari pregăteşte update-uri pentru finalul sezonului: "Vrem să terminăm pe locul doi în clasament"

Ferrari anunţă noi îmbunatăţiri pentru monopost în ultimele şase curse ale sezonului cu obiectivul de a recupera locul doi în clasamentul constructorilor pierdut în favoarea celor de la Red Bull Racing.
Ferrari a coborât la 15 puncte în spatele celor de la Red Bull Racing, însă are în continuare şanse reale să termine sezonul pe locul... 27 comentarii
Marti, 20 Septembrie

Formula 1: Primele veşti după un an despre starea de sănătate a lui Schumacher: "Nu poate merge"

Familia lui Michael Schumacher a dat în judecată o publicaţie germană pe baza unor afirmaţii false despre starea de sănătate a septuplului campion mondial, despre care afirmă că "nu poate merge".
Familia lui Michael Schumacher a refuzat la jumătatea anului trecut să mai ofere informaţii oficiale cu privire la starea de sănătate a fostului pilotul de... 8 comentarii
Luni, 19 Septembrie

Formula 1: Măsuri extreme: Ferrari intenţionează să colaboreze cu Dallara pentru îmbunătăţirea monopostului

Ferrari a dezvăluit că intenţionează să iniţieze un parteneriat cu producătorul de monoposturi Dallara pentru a îmbunătăţi performanţele în acest sezon.
Ferrari are parte de un sezon relativ modest, în care nu a reuşit încă să obţină nicio victorie, iar în ultimele curse a fost surclasată... 10 comentarii
Duminica, 18 Septembrie

Formula 1: Rosberg a câștigat în Singapore și a devenit liderul clasamentului. Ricciardo și Hamilton, pe podium după o cursă de urmărire fără succes

Nico Rosberg a revenit pe prima poziție în clasamentul general după ce a câștigat cursa din Singapore în fața lui Daniel Ricciardo, în timp ce Lewis Hamilton a încercat fără succes o strategie alternativă și a terminat pe 3.
Singapore a găzduit duminică etapa tradițională în nocturnă a Formulei 1, însă cursa a fost una lipsită de spectacol ca urmare a... 29 comentarii
Sambata, 17 Septembrie

Formula 1: Rosberg, pole position în Singapore în faţa lui Ricciardo. Vettel, ultimul loc după o defecţiune tehnică

Nico Rosberg va pleca din pole position în cursă din Singapore şi va fi acompaniat pe prima linie a grilei de start de Daniel Ricciardo. Sebastian Vettel va pleca de pe ultima poziţie din cauza unei defecţiuni tehnice.
Red Bull Racing era considerată favorită în Marele Premiu al statului Singapore datorită configuraţiei circuitului, însă Mercedes a demonstrat... 21 comentarii
Vineri, 16 Septembrie

Formula 1: Red Bull şi Mercedes, primele locuri în antrenamentele din Singapore

Max Verstappen şi Nico Rosberg au stabilit cei mai buni timpi în antrenamentele de vineri din Singapore, în care ambii piloţi Mercedes au avut parte de probleme.
Red Bull Racing este considerată favorită în Marele Premiu al statului Singapore datorită configuraţiei lente a circuitului, iar echipa austriacă a... 5 comentarii
Marti, 06 Septembrie

Formula 1: Fără schimbări majore: sezonul 2017 al Formulei 1 va începe în 26 martie şi va avea 21 de curse

Calendarul Formulei 1 nu va suferi schimbări majore în sezonul viitor. Campania va începe în 26 martie şi va avea în total 21 de curse, la fel ca în acest an.
Bernie Ecclestone a stabilit o versiune preliminară a calendarului Formulei 1, care a fost trimisă echipelor cu rol consultativ. Sezonul 2017 este programat... 5 comentarii
Luni, 05 Septembrie

Formula 1: Încă un veteran se retrage din Formula 1: Button nu va concura în sezonul 2017, dar ar putea reveni în 2018

Jenson Button va fi înlocuit la McLaren de Stoffel Vandoorne, însă britanicul este încrezător că va reveni în Formula 1 în 2018.
Cu ocazia Marelui Premiu al Italiei, McLaren a anunţat linia completă de piloţi pentru sezonul 2017, semnificativ mai devreme decât anul trecut.... 15 comentarii
Duminica, 04 Septembrie

Formula 1: Rosberg a câştigat la Monza! Hamilton a revenit după un start ratat pentru a termina pe locul 2

Nico Rosberg a câştigat cursa de la Monza după ce a profitat de un start ratat al lui Lewis Hamilton, care a reuşit să revină doar până pe locul 2.
Marele Premiu al Italiei a reprezentat o simplă formalitate pentru Mercedes, însă nimeni nu anticipa un start ratat din partea lui Hamilton care avea... 26 comentarii