Feedback

Formula 1

Sambata, 26 Septembrie

Formula 1: Hamilton, pole position în Rusia în fața lui Verstappen și Bottas! Vettel, doar locul 15 după un accident

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Rusiei după ce i-a învins pe Max Verstappen și Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a suferit un accident și va pleca doar de pe locul 15.
Lewis Hamilton s-a impus într-o manieră categorică în calificările pentru Marele Premiu al Rusiei și va pleca din pole position după ce a fost cronometrat cu 1:31.304.... 13 comentarii
Vineri, 25 Septembrie

Formula 1: Bottas, cel mai rapid în antrenamentele de vineri din Rusia: Hamilton, doar locul 19 în prima sesiune

Valtteri Bottas a stabilit cel mai bun timp în antrenamentele de vineri din Rusia, în care Lewis Hamilton a ocupat doar locul 19 în prima sesiune din cauza unor probleme cu pneurile.
Marele Premiu al Rusiei reprezintă una dintre ultimele oportunități pentru Valtteri Bottas să rămână în cursa pentru titlul mondial, ca urmare a diferenței de 55 de puncte care... 1 comentariu
Miercuri, 23 Septembrie

Formula 1: Stefano Domenicali va deveni noul CEO al Formulei 1: decizia amplifică zvonurile despre vânzarea mărcii Lamborghini de către Audi

Stefano Domenicali va deveni din sezonul 2021 noul CEO al Formulei 1, potrivit unor informații neoficiale. Informația amplifică zvonurile potrivit cărora Audi intenționează să vândă Lamborghini, brand condus în prezent de Domenicali.
Formula 1 este condusă în prezent din poziția de CEO de Chase Carey, reprezentantul companiei Liberty Media, care deține competiția. După semnarea unui nou Acord Concorde cu o... 13 comentarii
Marti, 22 Septembrie

Formula 1: Hamilton poate egala recordul de victorii deținut de Schumacher în Formula 1 cu un succes în Rusia: "Pare ceva ireal"

Lewis Hamilton consideră că este "ireal" că duminică va avea șansa de a egala recordul de 91 de victorii deținut de Michael Schumacher.
Marele Premiu al Rusiei de la sfârșitul acestei săptămâni va avea o conotație majoră pentru amatorii de statistici. În cazul în care va trece primul linia de... 22 comentarii
Luni, 21 Septembrie

Formula 1: Ferrari va introduce un update în cursa din Rusia: "Imaginea de ansamblu va rămâne aceeași, dar oportunitățile pot apărea în 2021"

Ferrari va introduce un update pentru monopost în etapa din Rusia de la sfârșitul acestei săptămâni, însă Scuderia nu anticipează progrese majore. În schimb, echipa mizează pe o serie de îmbunătățiri în 2021.
Ferrari ocupă doar locul 6 în clasamentul constructorilor după primele nouă curse ale sezonului, ca urmare a deficiențelor monopostului în privința puterii motorului, pachetului... 9 comentarii
Luni, 14 Septembrie

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de Formula 1 de la Mugello după două accidente colective în primele tururi. Ferrari, 5 puncte în cursa numărul 1.000

Lewis Hamilton a câștigat cursa inaugurală de Formula 1 de la Mugello și a fost acompaniat pe podium de Valtteri Bottas și Alexander Albon. Ferrari a obținut doar locurile 8 și 10 la cursa cu numărul 1.000 în competiție.
Prima cursă de Formula 1 desfășurată pe circuitul de la Mugello a produs numeroase incidente, dar și depășiri surprinzătoare. Lewis Hamilton a ratat startul și a fost... 12 comentarii
Sambata, 12 Septembrie

Formula 1: Hamilton, pole position în Marele Premiu al Toscanei! Leclerc, locul 5 pentru Ferrari

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al Toscanei și va fi acompaniat în prima linie a grilei de start de Valtteri Bottas. Charles Leclerc a obținut locul 5 pentru Scuderia Ferrari.
Mercedes își continuă fără emoții dominația în Formula 1 și la începutul celei de-a două jumătăți a sezonului. Germanii au monopolizat prima linie a grilei de start... 23 comentarii

Formula 1: Vettel susține că a fost aproape să se retragă din Formula 1: "Vreau să demonstrez că Aston Martin este cea mai bună decizie"

Sebastian Vettel a dezvăluit că a fost aproape să se retragă din Formula 1 după ce Ferrari l-a anunțat că nu mai are nevoie de serviciile sale, însă crede că decizia de a concura pentru Aston Martin este una benefică.
Ferrari a anunțat în luna mai că Sebastian Vettel... 13 comentarii
Joi, 10 Septembrie

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu al Toscanei de la Mugello: Ferrari aniversează fără fast 1.000 de curse în Formula 1

Marele Premiu al Toscanei de pe circuitul de la Mugello găzduiește cursa cu numărul 1.000 pentru Ferrari în Formula 1, într-una dintre cele mai dificile perioade pentru Scuderia din ultimii ani.
La numai o săptămână după evenimentele spectaculoase din cursa de la Monza, convoiul Formulei 1 s-a deplasat la circa 300 de kilometri spre sudul Italiei pentru prima etapă găzduită... 10 comentarii

Formula 1: Vettel a semnat cu Aston Martin pentru sezonul 2021 al Formulei 1: Perez, îndepărtat de la echipă

Sebastian Vettel a semnat un contract multianual cu Racing Point, care își va schimba numele în Aston Martin începând de anul viitor. Sergio Perez a fost îndepărtat de la echipă deși avea contract valabil pentru anul viitor.
Sebastian Vettel a confirmat joi speculațiile din ultimele luni și a semnat un contract multianual cu Racing Point, echipă care își va schimba numele în Aston Martin... 29 comentarii