Monaco

Duminica, 24 Mai 2015
Nico Rosberg a obţinut o victorie nesperată la Monaco după ce Lewis Hamilton a adoptat o strategie greşită la unica intrare a Safety Car-ului pe circuit, în urma căreia a terminat pe locul trei în spatele lui Sebastian Vettel. McLaren a obţinut primele puncte ale sezonului prin Jenson Button, care a terminat pe locul opt.
Vineri, 26 Mai 2023

Formula 1: F1: Carlos Sainz, cel mai rapid în primele antrenamente din Monaco

Carlos Sainz, pilotul celor de la Ferrari, a fost cel mai rapid în primele antrenamente libere din Marele Premiu al Principatului Monaco. Fernando Alonso a încheiat sesiunea pe locul 2.
Miercuri, 24 Mai 2023

Formula 1: F1: McLaren prezintă o grafică specială pentru etapele de la Monaco și din Spania

McLaren a dezvăluit o grafică specială pentru etapele de la Monaco și din Spania. Monopostul MCL60 va rula într-o nouă combinație de culori pentru a sărbători victoriile echipei britanice în Formula 1 și în alte discipline din motorsport.
Miercuri, 21 Septembrie 2022

Formula 1: Monaco rămâne în calendarul Formulei 1 până în 2025

Reprezentanții Formulei 1 au prelungit contractul cu organizatorul Marelui Premiu din Monaco până în 2025. Așadar, cursa din principat mai rămâne încă 3 ani în calendarul oficial.
Luni, 30 Mai 2022

Formula 1: Sergio Perez se impune la Monaco. Carlos Sainz și Max Verstappen pe podium

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 de la Monaco, după o cursă care a avut de toate. Podiumul a fost completat, pe rând, de Carlos Sainz și Max Verstappen.
Vineri, 31 Mai 2019

Formula 1: Mercedes admite că a "provocat" incidentul Bottas - Verstappen de la boxe la Monaco: "Am avut o problemă la oprirea lui Hamilton"

Mercedes a dezvăluit că o problemă la plecarea lui Lewis Hamilton de pe linia boxelor a condus indirect la incidentul dintre Valtteri Bottas și Max Verstappen în pitlane în cursa de la Monaco.
Duminica, 26 Mai 2019

Formula 1: Hamilton a câștigat cursa de la Monaco! Vettel și Bottas completează podiumului, Verstappen penalizat pentru un incident la boxe

Lewis Hamilton a câștigat cursa de la Monaco în fața lui Max Verstappen, însă olandezul a fost penalizat cu 5 secunde pentru un incident la boxe cu Valtteri Bottas și a fost clasat pe locul 4, în spatele lui Sebastian Vettel și a finlandezului de la Mercedes.
Sambata, 25 Mai 2019

Formula 1: Hamilton, pole position la Monaco în fața lui Bottas! Leclerc, doar locul 16 pentru Ferrari

Lewis Hamilton va pleca din pole position în Marele Premiu al statului Monaco și va fi acompniat în prima linie a grilei de Valtteri Bottas. Sebastian Vettel a obținut locul patru, în timp ce Charles Leclerc va lua startul doar de pe locul 16.
Vineri, 24 Mai 2019

Formula 1: Mercedes a dominat antrenamentele de la Monaco: Hamilton și Bottas, favoriți la victorie

Lewis Hamilton și Valtteri Bottas au dominat antrenamentele de joi de la Monaco, în timp ce Ferrari este încă departe de a emite pretenții la pole position în calificările de sâmbătă.
Duminica, 27 Mai 2018

Formula 1: Ricciardo a câștigat cursa de la Monaco cu defecțiuni la motor! Vettel și Hamilton au completat podiumul

Daniel Ricciardo a obținut victoria la Monaco în ciuda unor probleme la motor, în timp ce Sebastian Vettel nu a reușit să inițieze un atac decisiv, deși a fost în spatele său pe tot parcursul cursei. Lewis Hamilton a completat podiumul, iar Max Verstappen a terminat pe 9.
Sambata, 26 Mai 2018

Formula 1: Ricciardo, pole position la Monaco în fața lui Vettel și Hamilton! Verstappen nu a participat la calificări

Daniel Ricciardo va pleca din pole position în cursa de la Monaco și va fi acompniat în prima linie de Sebastian Vettel. Lewis Hamilton a terminat pe locul 3, în timp ce Max Verstappen nu a participat la calificări din cauza unui accident în antrenamente.