Singapore

Duminica, 20 Septembrie 2015
Sebastian Vettel a obţinut victoria în cursa din Singapore în faţa lui Daniel Ricciardo şi a coechipierului său de la Ferrari, Kimi Raikkonen. Lewis Hamilton a abandonat din motive tehnice în timp ce concura pe locul patru.
Vineri, 15 Septembrie 2023

Formula 1: F1 Singapore: Leclerc, cel mai rapid în primele antrenamente libere. Sainz pe locul 2

Charles Leclerc a fost cel mai rapid pilot în prima sesiune de antrenamente libere din Singapore. Locul secund a fost ocupat Carlos Sainz, iar Max Verstappen a stabilit al treilea rezultat al sesiunii.
Luni, 03 Octombrie 2022

Formula 1: Sergio Perez, victorie în Singapore. Charles Leclerc a încheiat pe locul 2

Sergio Perez a câștigat Marele Premiu de Formula 1 al statului Singapore. Charles Leclerc și Carlos Sainz au completat podiumul.
Vineri, 30 Septembrie 2022

Formula 1: Carlos Sainz a condus plutonul în a doua sesiune de antrenamente din Singapore

Carlos Sainz a fost cel mai rapid în cea de-a doua sesiune de antrenamente libere din Singapore. Podiumul a fost completat de Charles Leclerc și de George Russell.

Formula 1: F1: Lewis Hamilton, cel mai rapid în primele antrenamente din Singapore

Lewis Hamilton a fost cel mai rapid pilot în prima sesiune de antrenamente libere din Singapore. Max Verstappen terminat pe locul 2, iar Charles Leclerc pe 3.
Marti, 27 Septembrie 2022

Formula 1: Formula 1: McLaren a pregătit o grafică specială pentru etapele din Singapore și Japonia

Echipa McLaren va rula cu o grafică specială în cursele din Singapore și Japonia. Noua grafică aduce accente roz neon, create pentru a marca revenirea Formulei 1 în Asia după doi ani de pauză forțată de pandemia de coronavirus.
Sambata, 21 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc, pole position în Singapore în fața lui Hamilton! Vettel și Verstappen, în a doua linie a grilei de start

Charles Leclerc va pleca din pole position în Singapore și va fi acompaniat de prima linie a grilei de start de Lewis Hamilton. Sebastian Vettel a obținut locul trei în fața lui Max Verstappen și Valtteri Bottas.
Vineri, 20 Septembrie 2019

Formula 1: Red Bull și Mercedes, luptă echilibrată în antrenamentele din Singapore: Verstappen și Hamilton au fost cei mai rapizi

Max Verstappen și Lewis Hamilton au fost cei mai rapizi în sesiunile de antrenamente de vineri din cadrul Marelui Premiu din Singapore.
Joi, 19 Septembrie 2019

Formula 1: Avancronica Marelui Premiu de Formula 1 din Singapore: Red Bull este favorită într-o cursă în care Mercedes va avea probleme din cauza căldurii

Red Bull Racing este favorită să repete victoria din Ungaria și în Singapore, mai ales că Ferrari nu are performanțe pe circuite lente, în timp ce Mercedes are probleme atnci când temperaturile sunt ridicate.
Luni, 16 Septembrie 2019

Formula 1: Leclerc nu se îmbată cu apă rece după victoriile de la Spa și Monza: "Cursa din Singapore va fi mult mai dificilă"

Charles Leclerc susține că Ferrari va avea o cursă dificilă în Singapore din cauza circuitului foarte lent, în timp ce Mercedes anticipează că va lupta pentru victorie cu Red Bull.
Duminica, 16 Septembrie 2018

Formula 1: Hamilton, victorie fără emoții în Singapore! Verstappen, locul doi după ce Vettel a încercat fără succes o strategie alternativă

Lewis Hamilton a câștigat detașat cursa din Singapore, în timp ce Max Verstappen a recuperat locul doi pierdut la start în fața lui Sebastian Vettel după ce pilotul Scuderiei Ferrari a încercat fără succes o strategie diferită.